Sedan är den spelande. Som amerikanska tidningar coyly uttryckte det, en smak för kort "körningar i familjen". Jordan far verkar ha varit en inbiten spelare samt lokal komiker ("alltid bra för ett skratt"). På en av de Jordan "periodiska sorties till spel salonger (här en till Atlantic City, då tjurarna var ett spel nike free run 5.0 dam nere i finalen), var det Michaels far nike free run 3 dam rosa billigt som räddats sin son med att säga det hade alla varit hans idé. Det förhandlades ner till dollar 300.000, men det satt sin prägel på Jordans karriär, och när golf vadslagning kom upp i domstol, NBA gav honom den skarpaste reprimand det var sannolikt att ge den enda Nike Free Herr blå spelaren om vilken det kan sägas med säkerhet att han kommer att fylla någon arena, för någon klubb, när som nike free run 5.0 dam rea rosa helst. Jordan svarade anklagelserna om spelberoende med sin vanliga värdighet: "Hasardspel är lagligt, vadslagning är lagligt, sa han. "Min familj är inte svälter. Min fru, om jag hade ett problem, skulle ha lämnat mig. Min familj, min mor och far, vi nära sticka människor. De har övervakade mig sedan jag nike free run 2 dam svart var liten. Om jag någonsin haft ett problem, de hade aldrig ett problem säger jag hade Nike Free Run 2 Herr svart ett problem. "Hans spel, liksom faderns död, måste sättas i perspektiv. Förlusten Nike Free Run 3 Herr grå av en miljon dollar är jordnötter till en man som gör Jordaniens typ av pengar; förlusten av sin far är en katastrof för en man som länge varit beroende, efter sällskap, för att få råd, för att må bra om sig själv, på sin far. På torsdagen Jordanien bannade några i nike free run 5.0 herr rea media för att spekulera att döds kan vara länkat till rapporter om hans spelande.
Min make och jag hjälper Skor Nike Free honom eller henne jag fortfarande kan omöjligen Nike Free Run 2 Herr Rea undersöka honom eller Nike Free 4.0 V2 Dam Rea henne. Många av oss fortsatte att gå via finna dig själv i kärlek till ingenting alls. Medan jag slutade använda honom eller henne, min make och jag lär varenda en av rädslan varie helst relation en enskild engagerad jag undvek var och en och från och med nu tror jag verkligen varje uttryck Nike Free Dam Billig som han sade. Vill du vara mycket glad att du bör vara en persons Nike Free Run 3 Dam Rea "lite om sidan"? Det är lämpligt att fatta ett beslut upplevelse kopplat till denna typ av hane från början, vogue något om honom eller henne som du vill, eller kanske tanken att du ser för närvarande knuten till någon sorts engagerad manliga förse Nike Free Run 2 Dam Rea dig med ett antal intern full belåtenhet.Nike Free TR Fit Herr ReaOm något om honom eller henne, då kan du lika snabbt få någon annan att använda individer attribut, men är inte nödvändigtvis kopplade till någon form av anslutning. Om närvarande knuten till någon sorts engagerade män, då är du i allmänhet Nike Free Run 3 Herr Rea aready medveten om normalt de sannolika utfall, och du helt enkelt bör analysera om du vill styra Nike Free 5.0 V3 Dam Rea tillsammans med bysten här typen av uppåt inför tanken erhåller ytterligare, eller kanske välj en sak förr eller senare finner faktum. Oavsett vad, måste du hålla Nike Free 3.0 V2 Dam Rea upp mot ett antal riktigt allvarligaRea Nike Free 5.0 V4 Dam känsloladdad rollercoaster, men det kan verkligen vara säkrare att styra istället tillåter frågor faller.
FÖDELSEBOK VÄSTRA VINGÅKERS SOCKEN. C1:8 = 1830 - 1839.

FÖDD NAMN PLATS FAR FN FAR EN MOR FN MOR EN
1830-01-01 Anna Sofia Svarttorps ST Olof Öberg Maja Nyström
1830-01-03 Per Erik Mene ST Olof Flack Anna Kajsa Olsdotter
1830-01-03 Per Fredrik Ladukärr Karl Fredrik Söderling Maja Brita Lundberg
1830-01-03 Karolina Sjölund Jon Jonsson Ingrid Andersdotter
1830-01-05 Erik Finnsätter Erik Ersson Kerstin Jonsdotter
1830-01-09 Lars Ålö Lars Larsson Ingrid Andersdotter
1830-01-09 Brita Stina Säfstaby ÖG Adam Adamsson Stina Ersdotter
1830-01-10 Lars Övre Vannala Jon Andersson Brita Olsdotter
1830-01-11 Anna Maja Erstorp Lars Larsson Anna Maja Andersdotter
1830-01-10 Per Vitan Per Andersson Ingrid Olsdotter
1830-01-15 Lars Hindrikstorp Olof Ersson Kerstin Larsdotter
1830-01-15 Anna Nysättersstugan Jon Jonsson Kerstin Olsdotter
1830-01-15 Brita Stina Viala FG Lars Ersson Kerstin Ersdotter
1830-01-18 Per Billsbro MG Per Larsson Kerstin Persdotter
1830-01-21 Erik Sandåsen Per Persson Ingrid Jonsdotter
1830-01-23 Erik Berga SMG Erik Ersson Anna Nilsdotter
1830-01-20 Lars Åtorp Erik Ersson Brita Larsdotter
1830-01-20 Karin Åtorp Erik Ersson Brita Larsdotter
1830-01-26 Klas Ulrik Äskedalen Karl Erik Olsson Ulrika Gustavsdotter
1830-01-26 Brita Oppeberga HT Karl Klasson Bergström Brita Karlsdotter
1830-01-28 Kerstin Lund Lars Larsson Kerstin Ersdotter
1830-01-30 Kerstin Olofstugan Erik Persson Kerstin Olsdotter
1830-02-01 Olof Västra Bergalund Olof Borg Kerstin Larsdotter
1830-02-07 Brita Stina Billsbro ÖG Olof Andersson Johanna Lännström
1830-02-13 Ingrid Mogetorp Anders Andersson Anna Larsdotter
1830-02-14 Karin Äng Erik Ersson Brita Persdotter
1830-02-15 Gustav Spånga Kvarn Anna Jonsdotter
1830-02-18 Per Johan Svaneborg Sven Kristian Winberg Juliana Dohna
1830-02-18 Brita Häggensberg Olof Larsson Brita Larsdotter
1830-02-20 Anna Bromma Erik Ersson Kerstin Larsdotter
1830-02-20 Karl Johan Kesätter Johan Hermansson Beata Hallgren
1830-02-24 Karl Ormön / Virensö Johan Ersson Ulrika Gustava Nilsdotter
1830-02-24 Jakob Heden Jakob Olsson Anna Larsdotter
1830-02-27 Johan Adolf Fredrik Vidåker / Prostgården Johan Adolf Hedberg Märta Katarina Char Stael von Holstein
1830-02-28 Anna Stina Högsjö Lars Persson Maja Andersdotter
1830-03-03 Anna Käbbetorp Per Persson Anna Persdotter
1830-03-04 Anna Stora Brenetorp Jon Pettersson Brita Larsdotter
1830-03-02 Lars Hästnäs Lars Ersson Anna Persdotter
1830-03-06 Anna Västra Vintergatan Erik Ersson Brita Olsdotter
1830-03-06 Per August Stenstorp Jan Olsson Brita Persdotter
1830-03-05 Anna Käbbetorp Per Larsson Anna Maja Andersdotter
1830-03-09 Lars Norra Stavhälla Per Persson Anna Larsdotter
1830-03-10 Lars Johan Skenäs Erik Larsson Kerstin Jonsdotter
1830-03-10 Anna Sofia Södra Billsbrolund Gustav Pihlblad Brita Olsdotter
1830-03-07 Jon Åby ÖG Per Jonsson Anna Larsdotter
1830-03-10 Lars Johan Österlund Lars Larsson Greta Stina Gabrielsdotter
1830-03-08 Per Myngen Erik Jonsson Kerstin Ersdotter
1830-03-12 Olof Ålö Erik Larsson Brita Olsdotter
1830-03-12 Karl Erik Lunda FG Erik Ersson Johanna Svensdotter
1830-03-13 Per Östra Nysätter Per Larsson Brita Larsdotter
1830-03-11 Erik Knutstorp Lars Gustavsson Anna Kajsa Ersdotter
1830-03-12 Ingrid Bistorp Lars Persson Kerstin Olsdotter
1830-03-12 Jonas Bresättersstugan Anders Andersson Stina Gustavsdotter
1830-03-14 Gustav Österby Per Gustavsson Brita Katarina Andersdotter
1830-03-14 Erik Vitan Lars Ersson Kajsa Lisa Nilsdotter
1830-03-13 Lars Mosstorp Erik Larsson Brita Ersdotter
1830-03-18 Dödfött Flickebarn Gamla Skepparstugan Anders Persson Anna Andersdotter
1830-03-22 Anna Stina Båsenberga ÖG Per Persson Brita Stina Jonsdotter
1830-03-23 Anna Hjälmsätter Lars Larsson Kerstin Jakobsdotter
1830-03-25 Brita Stora Sjögetorps ST Anna Persdotter
1830-03-26 Anna Ullevi Jon Andersson Brita Persdotter
1830-03-18 Johan Ulrik Gräv Karl Kinström Maja Brita Nilsdotter
1830-03-27 Kerstin Skriven på socknen Brita Ersdotter
1830-03-26 Lars Lilla Ölång Anders Olsson Brita Larsdotter
1830-03-28 Anna Nästorp Erik Larsson Kerstin Andersdotter
1830-03-27 Gustav Mattsboda Jonas Jonsson Maja Lisa Ersdotter
1830-03-31 Erik Ede FG Erik Nilsson Stina Kajsa Persdotter
1830-03-30 Kristina Maria Spånga Bruk Johan Lethberg Sofia Taberman
1830-04-01 Olof Erikslund Erik Mårtensson Maria Jonsdotter
1830-04-01 Anna Viala FG Lars Olsson Anna Larsdotter
1830-04-02 Lars Marsjö ÖG Lars Larsson Anna Jonsdotter
1830-04-07 Erik Fredsdal Jan Jansson Brita Jonsdotter
1830-04-07 Karl August Finnstorp Peter Hjelm Eva Larsdotter
1830-04-09 Per Åbylund Per Ersson Ingrid Persdotter
1830-04-07 Karl Johan Högsjö Bruk Johan Erik Hellström Stina Kajsa Andersdotter
1830-04-09 Per Fallet Ingrid Larsdotter
1830-04-11 Johanna Karolina Billsbro Bruk Karl Pihlblad Anna Brita Tolf
1830-04-15 Matilda Magdalena Säfstaholm Peter Winterros Kerstin Andersdotter
1830-04-11 Lars Backetorp Per Olsson Ingrid Larsdotter
1830-04-17 Brita Kajsa Finnstorp VG Olof Jonsson Brita Gustavsdotter
1830-04-21 Anna Maria Glasmästarstugan Karl Fredrik Hellström Maria Ersdotter Winterros
1830-04-21 Anna Stina Vik VG Lars Karlsson Wink Ingrid Ersdotter
1830-04-22 Lars Vikstorp Per Persson Karin Persdotter
1830-04-23 Karl Fredrik Högsjö Bruk Elias Ol...... Stina Maria Kåberg
1830-04-23 Johan Erik Vretsta HT Olof Lundmark Kerstin Ersdotter
1830-04-25 Anna Edetorp Per Jonsson Kerstin Andersdotter
1830-04-26 Erik Vad VG Per Persson Anna Gustavsdotter
1830-04-27 Erik Stora Lundbyskogsstugan Johan Björnsson Brita Stina Olsdotter
1830-04-25 Dödfött Gossebarn Gropptorp Lars Larsson Kerstin Ersdotter
1830-04-30 Olof Stora Sjögetorp Brita Olsdotter
1830-05-02 Anna Buddetorp Lars Ersson Anna Ersdotter
1830-05-02 Anna Karlsbygget Lars Persson Kerstin Olsdotter
1830-05-02 Brita Oppeberga Erik Jonsson Kerstin Olsdotter
1830-05-06 Ingrid Vannalastugan Lars Larsson Anna Persdotter
1830-05-02 Ingrid Remsnidartorp Olof Olsson Anna Larsdotter
1830-05-06 Anna Stina Båsenberga Lars Peter Jonsson Anna Ersdotter
1830-05-06 Brita Persberg Erik Persson Ingrid Andersdotter
1830-05-05 Anders Peter Svarttorp Olof Persson Brita Stina Larsdotter
1830-05-08 Lars Gustav Österby ST Johan Öst Maja Stina Nilsdotter
1830-05-10 Per Gate Erik Andersson Anna Persdotter
1830-05-10 Anders Gate Erik Andersson Anna Persdotter
1830-05-08 Karl Gustav Billsbro Bruk Klas Peter Österberg Brita Persdotter
1830-05-12 Anders Finninge Erik Nilsson Kerstin Olsdotter
1830-05-15 Olof Björnsätter Olof Olsson Brita Olsdotter
1830-05-18 Ingrid Åsen VG Anna Olsdotter
1830-05-17 Kerstin Johannislund Olof Jonsson Anna Lisa Olsdotter
1830-05-20 Olof Östra Vintergatan Per Persson Brita Andersdotter
1830-05-23 Sofia Desideria Billsbro Jan Jansson Bergvall Anna Ersdotter
1830-05-25 Johanna Sofia Söderspånga ST Lars Sör Brita Persdotter
1830-05-26 Erik Nysättersstugan Olof Jonsson Kerstin Ersdotter
1830-05-22 Jon Ramstorp Jon Jonsson Ingrid Jonsdotter
1830-05-28 Ingrid Kåsta Olof Olsson Kerstin Olsdotter
1830-06-01 Kerstin Söderspånga NG Olof Larsson Anna Larsdotter
1830-06-02 Brita Gäringe Per Olsson Brita Larsdotter
1830-06-04 Johanna Karolina Kesätter Johan Sandberg Ingeborg Jonsdotter
1830-06-02 Johanna Matilda Spånga Kvarn Lars Boström Karin Andersdotter
1830-06-05 Anna Källstugan Per Ersson Kerstin Persdotter
1830-06-06 Anna Stora Ölång Jonas Jonsson Brita Mårtensdotter
1830-06-09 Karl Johan Skallbols ST Olof Lång Ingrid Klasdotter
1830-06-06 Johanna Charlotta Svarttorpsstugan Erik Jansson Anna Stina Persdotter
1830-06-19 August Åsen Erik Ersson Anna Kajsa Klasdotter
1830-06-15 Anna Greta Österby Erik Jonsson Brita Larsdotter
1830-06-17 Anders Svarttorp Anders Andersson Anna Kajsa Jansdotter
1830-06-23 Peter Bromshult Lars Jonsson Anna Greta Olsdotter
1830-06-24 Johanna Lilla Kulltorp Erik Kullberg Brita Ersdotter
1830-06-27 Karl Johan Nedre Stavhälla Anders Andersson Maja Stina Wallgren
1830-07-02 Per Skallbol Per Persson Kerstin Andersdotter
1830-07-01 Lars Bäckstugan Erik Larsson Ingeborg Jonsdotter
1830-06-29 Kerstin Henala Olof Olsson Anna Persdotter
1830-07-01 Anna Katarina Kilsbacken Per Persson Karin Olsdotter
1830-07-05 Brita Katarina Ede Lars Gustavsson Ingeborg Andersdotter
1830-07-04 Maria Vittorpsåsen Jonas Larsson Karin Olsdotter
1830-07-06 Kristina Charlotta Mjälnäs ST Jakob Jakobsson Anna Olsdotter Östergren
1830-07-09 Anna Sofia Johannisberg Johan Holmberg Brita Jansdotter
1830-07-12 Anna Maja Stora Kulltorps ST Anders Qvist Brita Andersdotter
1830-07-15 Kerstin Henala ÖG Per Ersson Anna Persdotter
1830-07-21 Johanna Matilda Övre Stavhälla Lovisa Svensdotter
1830-07-23 Per Erik Sköldnäs KG Johan Petter Persson Katarina Ersdotter
1830-07-28 Brita Berga NMG Per Jonsson Ingrid Larsdotter
1830-07-28 Lars Johan Sköldnäs KG Brita Stina Engselius
1830-08-02 Karl Peter Haddetorp Karl Karlsson Johanna Persdotter
1830-08-03 Kerstin Mellan Vannala Olof Persson Kerstin Ersdotter
1830-08-05 Kerstin Rosendal Jon Larsson Anna Persdotter
1830-08-04 Johan Ulrik Högsjö Bruk Jakob Köhler Anna Stina Köhler
1830-08-06 Olof Norrspånga VG Erik Olsson Anna Ersdotter
1830-08-09 Per Erik Kaplansgården Erik Andersson Anna Persdotter
1830-08-11 Per Erik Kojstugan / Mjälnästorp Erik Ersson Brita Maja Persdotter
1830-08-14 Erik Fredriksberg Erik Olsson Anna Larsdotter
1830-08-21 Kerstin Lindesberg Lars Larsson Kerstin Larsdotter
1830-08-19 Olof Bresätters ST Per Bock Ingrid Olsdotter
1830-08-20 Gustava Emerentia Kesätter Erik Gustav Keding Brita Berglöf
1830-08-15 Anders Myrkärr Per Olsson Kerstin Ersdotter
1830-08-19 Erik Gate Erik Ersson Kerstin Olsdotter
1830-08-19 Gustava Ärnebäcks Krog Sofia Nyström
1830-08-22 Per Hacksta Jonas Jonsson Anna Jonsdotter
1830-08-22 Brita Kajsa Vretsta ÖG Per Erik Jonsson Johanna Olsdotter
1830-08-26 Dödfött Gossebarn Ängs ST Per Glad Kristina Jonsdotter
1830-08-31 Anna Vik VG Per Larsson Anna Olsdotter
1830-08-25 Andrietta Beata Lovi Eriksdal Anders Lennberg Sofia Fröling
1830-08-29 Brita Östra Nytorpsstugan Erik Larsson Anna Larsdotter
1830-08-29 Lars Sörtorp Olof Larsson Karin Jonsdotter
1830-09-02 Anna Buddetorp Per Olsson Ingrid Persdotter
1830-09-04 Kristina Charlotta Högsjö Bruk Karl Peter Hellberg Anna Greta Persdotter
1830-09-04 Erik Kåsta ST Erik Ersson Fant Brita Olsdotter
1830-09-08 Kerstin Kåsta NerG Per Persson Anna Jonsdotter
1830-09-05 Anna Brita Ålö ST Olof Stoltz Kerstin Ersdotter
1830-09-14 Kerstin Gamla Kesättersstugan Per Gustavsson Kerstin Olsdotter
1830-09-17 Anna Ålsätter Erik Jonsson Karin Jonsdotter
1830-09-18 Per Arvidsstugan Olof Ersson Anna Olsdotter
1830-09-18 Ingeborg Arvidsstugan Olof Ersson Anna Olsdotter
1830-09-20 Lars Säfstaby VG Lars Ersson Kerstin Larsdotter
1830-09-21 Brita Stina Vattendalen Per Persson Anna Stina Kinnström
1830-09-22 Anders Gustav Svartåstugan Anders Andersson Anna Larsdotter
1830-09-26 Klas Stora Kulltorp Per Larsson Mariana Larsdotter
1830-09-26 Anna Vik ÖG Olof Ersson Anna Olsdotter
1830-09-30 Olof Gäringe Lars Larsson Ingrid Olsdotter
1830-09-29 Brita Lund Jon Olsson Anna Ersdotter
1830-09-30 Ingrid Karlstorp Erik Persson Brita Nilsdotter
1830-10-02 Erik Gate Kerstin Larsdotter
1830-10-02 Erik Anderstorp Per Persson Brita Persdotter
1830-10-02 Fredrika Matilda Tovekärr Olof Andersson Anna Katarina Jonsdotter
1830-10-05 Brita Hacksta HT Erik Olsson Haglund Kerstin Olsdotter
1830-10-05 Erik Gropptorp Per Persson Kerstin Ersdotter
1830-10-07 Anna Lunda MG Erik Ersson Kerstin Persdotter
1830-10-05 Ingrid Säfstaby ÖG Erik Larsson Brita Persdotter
1830-10-09 Olof Bresätter ÖG Olof Ersson Kerstin Ersdotter
1830-10-12 Erik Kåsta NerG Lars Ersson Brita Olsdotter
1830-10-18 Ingrid Lilla Lundbyskog Kerstin Persdotter
1830-10-19 Anders Fräntorps ST Anders Persson Frid Kerstin Persdotter
1830-10-20 Ingrid Olofstorp Brita Olsdotter
1830-10-19 Anna Säfstaby NMG Erik Andersson Brita Larsdotter
1830-10-22 Karl Johan Kesätter Anna Olsdotter
1830-10-22 Erik Viala FG Per Larsson Ingrid Olsdotter
1830-10-20 Ulla Stina Sandåsen David Torngren Ingrid Jonsdotter
1830-10-25 Jonas Käbbetorp Per Olsson Anna Stina Jonsdotter
1830-10-27 Per Johan Stengården Lars Ersson Karin Persdotter
1830-10-28 Brita Stina Stora Sjögetorp Olof Jonsson Brita Andersdotter
1830-10-29 Maja Stina Ölångs ST Anders Andersson Kajsa Snöberg
1830-10-29 Dorotea Högsjö Kvarn Jöns Hellström Kristina Andersdotter
1830-10-30 Karolina Lindeberg Per Persson Karin Persdotter
1830-11-05 Lars Johan Lunda ST Sven Rahm Brita Persdotter
1830-11-07 Emilie Hedvig Säfstaholm Stina Kajsa Malmqvist
1830-11-07 Brita Klastorp Per Ersson Brita Persdotter
1830-11-07 Anna Klastorp Per Ersson Brita Persdotter
1830-11-09 Anders Saltorp Konrad Tomasson Anna Persdotter
1830-11-10 Jonas Persdal Lars Larsson Ingrid Larsdotter
1830-11-10 Karolina Marsjölund Lars Larsson Kerstin Andersdotter
1830-11-12 Anders Gustav Ölångstugan Lars Larsson Stina Andersdotter
1830-11-08 Per Adolf Ekebergs ST Per Erik Svärd Brita Jonsdotter
1830-11-12 Brita Stina Gäringe Gustav Persson Sara Stina Bengtsdotter
1830-11-11 Lars Hagtorp Lars Gustavsson Ingeborg Olsdotter
1830-11-18 Dödfött Gossebarn Bromma Anders Andersson Anna Persdotter
1830-11-20 Ingrid Berga NMG Lars Persson Kerstin Olsdotter
1830-11-21 Jonas Majtorp Jonas Andersson Anna Ersdotter
1830-11-21 Anna Brita Gruvstugan Anders Ersson Ingrid Jönsdotter
1830-11-22 Per Gustav Sjöstugan Nils Svensson Kristina Karlsdotter
1830-11-23 Lars Knutstorp Ingeborg Persdotter
1830-11-27 Erik Ekeberg Anders Andersson Ingeborg Olsdotter
1830-11-28 Erik Ringeråd Erik Larsson Kerstin Andersdotter
1830-11-27 Ingrid Amalia Elisab Skolhuset Erik Åkerstein Albertina Maria Eli Enhörning
1830-12-01 Brita Lunda FG Lars Persson Anna Olsdotter
1830-12-03 Anders Peter Viks ST Per Viktor Anna Stina Källström
1830-12-03 Klas Gustav Gäringe Erik Persson Anna Katarina Bengtsdotter
1830-12-04 Leander Säfstaholm Karl Karlsson Anna Holmberg
1830-12-05 Ingrid Brännskogen Olof Olsson Kerstin Ersdotter
1830-12-05 Karolina Ärnebäcks Krog Erik Ersson Kerstin Larsdotter
1830-12-07 Brita Hacksta Erik Jonsson Anna Larsdotter
1830-12-10 Lars Gölängen Erik Ersson Ingeborg Larsdotter
1830-12-11 Lars Skeppmyre Erik Ersson Anna Olsdotter
1830-12-15 Klas Erik Håltorp Olof Olsson Stina Jansdotter
1830-12-14 Lars Stenstorp Erik Ersson Anna Ersdotter
1830-12-14 Erik Kikurn Per Gustavsson Anna Persdotter
1830-12-22 Anna Stina Grindstugan, Majors Backa Johan Ersson Fogelqvist Greta Lisa Andersdotter
1830-12-24 Olof Henala VG Olof Larsson Anna Olsdotter
1830-12-19 Johan Gunviken Anders Persson Anna Karlsdotter
1830-12-20 Anders Gustav Skogaholm Anna Johansdotter
1830-12-27 Anders Jeriko Anders Olsson Ingrid Jönsdotter
1830-12-19 Dödfött Gossebarn Sköldnäs MG Erik Ersson Anna Olsdotter
1831-01-02 Lars Gäringe HT Lars Gärling Brita Larsdotter
1831-01-05 Erik Hansta Jon Jonsson Kerstin Ersdotter
1831-01-03 Maria Charlotta Spånga Bruk Fredrik Berglund Magdalena Olsdotter
1831-01-03 Maria Albertina Högsjö Bruk Gustav Henrik Askerberg Anna Hellström
1831-01-07 Ingrid Vretsta ÖG Lars Larsson Ingeborg Ersdotter
1831-01-07 Kerstin Sjögöle Lars Larsson Anna Stina Jansdotter
1831-01-08 Lovisa Sköldnäs ST Magnus Karlsson Skall Ingeborg Ersdotter
1831-01-11 Brita Stina Målvik Erik Larsson Anna Andersdotter
1831-01-27 Johanna Stenholmen Per Olsson Maria Andersdotter
1831-01-27 Karolina Stenstugan Olof Bergstedt Karolina Ersdotter
1831-01-28 Karl Ålsätter Erik Ersson Ingrid Olsdotter
1831-01-23 Kerstin Hävdstugan, Norrspånga Per Persson Kerstin Persdotter
1831-01-26 Karl Fredrik Åsstugan Jonas Linde Stina Lisa Persdotter
1831-02-02 Karl Erik Nedre Vannala Anders Persson Anna Klasdotter
1831-02-02 Kerstin Billsbro ST Anders Fröjd Anna Jakobsdotter
1831-01-30 Anna Vittorp (Stavhälla) Erik Larsson Anna Persdotter
1831-01-27 Anders Gustav Gate ST Per Gustav Sohl Brita Andersdotter
1831-02-06 Frans Ulrik Högsjö Bruk Karl Peter Köhler Anna Lena Hellberg
1831-02-07 Lars Viala FG Jon Larsson Brita Jonsdotter
1831-02-07 Lars Ellfalla Per Persson Anna Jonsdotter
1831-02-07 Kerstin Norrspånga VG Lars Jonsson Kerstin Olsdotter
1831-02-10 Anna Hackstastugan Lars Ersson Karin Olsdotter
1831-02-17 Erik Haddetorp Lars Olsson Karin Andersdotter
1831-02-18 Karin Karstorp Per Persson Stina Jonsdotter
1831-02-20 Per Västra Nästorpsstugan Per Jonsson Kerstin Persdotter
1831-02-21 Erik Udden Erik Andersson Anna Jakobsdotter
1831-02-23 Ingrid Gropptorp Per Larsson Anna Månsdotter
1831-02-27 Olof Gäringstorp Jon Jonsson Brita Persdotter
1831-02-28 Johanna Ede KG Anders Persson Kerstin Adolfsdotter
1831-02-28 Kerstin Oppeberga Erik Olsson Anna Olsdotter
1831-03-02 Olof Hällstugan Lars Larsson Anna Olsdotter
1831-03-04 Dödfött Gossebarn Åby VG Per Persson Anna Persdotter
1831-03-03 Karolina Viala ST Per Wipp Kerstin Ersdotter
1831-03-04 Anna Bäckstugan Erik Ersson Ingrid Persdotter
1831-03-05 Anders Gustav Uggelboda Anders Gustav Wallgren Ulrika Katarina Julin
1831-03-07 Erik Båltorp Per Ersson Anna Olsdotter
1831-03-10 Henrik Oppeberga Sofia Dorotea Humbla
1831-03-07 Dödfött Flickebarn Bäcktorp Nils Larsson Anna Gabrielsdotter
1831-03-19 Karl Peter Ristorpsstugan Per Karlsson Ingrid Josiasdotter
1831-03-17 Ingrid Hagtorp Per Olsson Kerstin Ersdotter
1831-03-31 Jonas Finninge NerG Olof Nilsson Ingrid Jonsdotter
1831-04-02 Ingrid Abrahamstorp Olof Larsson Ingeborg Persdotter
1831-04-02 Anna Abrahamstorp Olof Larsson Ingeborg Persdotter
1831-04-05 Ingrid Ålö Lars Olsson Ingrid Ersdotter
1831-04-09 Anna Vännevad Olof Joelsson Brita Jonsdotter
1831-04-08 Erik Hästtorp Olof Persson Anna Ersdotter
1831-04-06 Karl Wilhelm Högsjö Bruk Anders Persson Brita Olsdotter
1831-04-11 Gustav Abrahamstorp Erik Andersson Maja Andersdotter
1831-04-11 Jonas Abrahamstorp Erik Andersson Maja Andersdotter
1831-04-11 Per Kavlinge Per Olsson Ingrid Ersdotter
1831-04-16 Erik Gabriel Plomtorp Johan Adolf Söderling Anna Maria Jonsdotter
1831-04-20 Lars Vadslund Erik Larsson Anna Persdotter
1831-04-22 Sofia Wilhelmina Karstorp Anders Holmqvist Anna Stina Lännström
1831-04-23 Maria Kristina Högsjö Bruk Klas Malmqvist Ingrid Andersdotter
1831-04-25 Johanna Sofia Säfstaholm Johanna Katarina Åkerlind
1831-04-24 Olof Kåsta UG Anna Klasdotter
1831-04-24 Per Fallkärr Per Ersson Anna Nilsdotter
1831-04-24 Anna Fallkärr Per Ersson Anna Nilsdotter
1831-04-24 Erik Västra Vintergatan Per Persson Kerstin Ersdotter
1831-04-26 Erik Östra Åbrostugan Jon Jonsson Kerstin Andersdotter
1831-04-29 Eva Söderspånga Konrad Schager Sara Forsberg
1831-04-30 Per August Bernadott Spånga Bruk Adolf Palmqvist Stina Kajsa Persdotter
1831-05-02 Anna Brita Norra Lundastugan Olof Olsson Maja Stina Lundström
1831-05-03 Olof Kavlinge Olof Andersson Ingrid Jonsdotter
1831-05-03 Jonas Lilla Målke Erik Ersson Anna Jonsdotter
1831-05-04 Per Erik Baggetorps ST Anders Olsson Lilja Brita Olsdotter
1831-05-07 Anna Hällgölet Lars Larsson Ingrid Ersdotter
1831-05-08 Stina Kajsa Södra Viksätter Jan Jansson Anna Persdotter
1831-05-08 Karl Johan Södra Billsbrolund Gustav Pihlblad Brita Olsdotter
1831-05-12 Anna Stina Östra Mostugan Ingeborg Jansdotter
1831-05-16 Per Häggenslund Lars Persson Anna Larsdotter
1831-05-15 Lars Gropptorp Lars Larsson Kerstin Ersdotter
1831-05-16 Lars Johan Hemmingstorp Lars Andersson Karin Persdotter
1831-05-18 Erika Johanna Organistgården Jonas Andersson Katarina Mossberg
1831-05-19 Karin Lilla Kulltorp Olof Olsson Stina Lisa Ersdotter
1831-05-20 Brita Grindstugan, Söderspånga Jonas Larsson Anna Persdotter
1831-05-23 Fredrik Göran Högsjö Gård Per Persson Lindholm Anna Kajsa Zetterberg
1831-05-26 Sofia Ålsätter Karl Jönsson Brita Olsdotter
1831-05-27 Olof Bresätter Jon Persson Brita Olsdotter
1831-05-28 Inga Stina Bondgölet Olof Olsson Maja Greta Ersdotter
1831-05-30 Olof Älingstorp Erik Olsson Ingrid Larsdotter
1831-06-04 Erik Sköldnäs MG Olof Jonsson Ingeborg Ersdotter
1831-06-05 Lars Nedre Stavhälla Olof Persson Anna Persdotter
1831-06-06 Brita Stina Dammsdal Lars Andersson Anna Maja Ersdotter
1831-06-06 Lars Mellan Vannala Per Larsson Anna Jonsdotter
1831-06-08 Erik Vik VG Lars Olsson Ingrid Ersdotter
1831-06-06 Karolina Dammstugan Olof Lennqvist Lena Hellgren
1831-06-08 Brita Äng Erik Ersson Brita Ersdotter
1831-06-09 Erik Oppsala Per Ersson Anna Larsdotter
1831-06-12 Brita Munktorp Olof Ersson Anna Persdotter
1831-06-17 Ingrid Solberga Erik Ersson Ingrid Persdotter
1831-06-17 Lars Stora Lundbyskog Lars Jonsson Kerstin Ersdotter
1831-06-27 Ingrid Kåsta ST Olof Kåhre Brita Stina Jansdotter
1831-07-03 Anna Stina Ede FG Anna Olsdotter
1831-07-03 Lars Lunda MG Lars Larsson Ingrid Olsdotter
1831-07-05 Brita Maja Stora Kulltorps ST Lars Qvist Maja Stina Nilsdotter
1831-07-09 Lars Viala SkatteG Lars Larsson Brita Ersdotter
1831-07-11 Erik Hjälmsätter Lars Larsson Kerstin Jakobsdotter
1831-07-15 Brita Hindrikstorp Olof Ersson Kerstin Larsdotter
1831-07-16 Olof Ålö Lars Olsson Anna Larsdotter
1831-07-16 Karl Gustav Skenäs Kerstin Olsdotter
1831-07-20 Johanna Lilla Täppe Per Jonsson Lovisa Hellgren
1831-07-26 Erik Ristorp Per Jonsson Brita Ersdotter
1831-07-30 Lars Marsjö MG Jakob Ersson Anna Jonsdotter
1831-07-26 Karin Stora Målke Erik Ersson Kerstin Persdotter
1831-07-28 Johanna Matilda Högsjö Bruk Peter Askerberg Beata Kristina Bark
1831-07-29 Kerstin Nya Kesättersstugan Erik Larsson Kerstin Larsdotter
1831-08-02 Kerstin Marsjö MG Lars Larsson Kerstin Persdotter
1831-08-02 Karl Johan Kojstugan / Mjälnästorp Erik Ersson Brita Maja Persdotter
1831-08-07 Karl Johan Munktorpsstugan Anders Olsson Anna Stina Klasdotter
1831-08-11 Brita Stina Bromma ST Jan Andersson Broms Karin Andersdotter
1831-08-12 Anna Perstorp Lars Persson Anna Andersdotter
1831-08-15 Erik Lunda NG Per Jonsson Brita Ersdotter
1831-08-18 Matilda Josefina Säfstaholm Anders Jakobsson Anna Stina Nilsdotter
1831-08-22 Kristina Malmberg VG Anders Ersson Kerstin Persdotter
1831-08-22 Per Vadstorp Per Persson Kerstin Olsdotter
1831-08-25 Anna Stina Stora Ölång Anna Olsdotter
1831-08-17 Maria Andrietta Åsen Per Erik Lindahl Karin Widberg
1831-08-27 Erik Käbbetorp Jon Jonsson Karin Jonsdotter
1831-08-25 Karl Gustav Vretsta HT Olof Lundmark Kerstin Ersdotter
1831-08-30 Ingrid Jakobstorp Olof Olsson Ingeborg Larsdotter
1831-09-06 Anders Säfstaby ÖG Anders Olsson Ingrid Andersdotter
1831-09-04 Lars Johan Dammkärr Olof Olsson Maja Stina Andersdotter
1831-09-04 Ulrika Dammkärr Olof Olsson Maja Stina Andersdotter
1831-09-05 Olof Gäringe Lars Andersson Kerstin Larsdotter
1831-09-05 Karolina Fredrika Menestugan Anders Larsson Kerstin Andersdotter
1831-09-11 Brita Vad VG Lars Olsson Anna Ersdotter
1831-09-13 Brita Östra Kåltorp Lars Persson Brita Persdotter
1831-09-19 Brita Vittbro Per Olsson Anna Persdotter
1831-09-21 Kerstin Tutorp Per Persson Kerstin Larsdotter
1831-09-27 Erik Vännevad Lars Larsson Katarina Andersdotter
1831-09-28 Per Johan Kesätters HT Johan Hjelm Brita Persdotter
1831-09-30 Ingrid Billsbro VG Erik Olsson Kerstin Olsdotter
1831-10-01 Anders Lunda FG Anders Andersson Brita Andersdotter
1831-10-02 Brita Gäringslund Erik Persson Ingrid Olsdotter
1831-10-06 Brita Gruvstugan Per Olsson Anna Olsdotter
1831-10-04 Erik Svarttorps ST Lars Svartz Anna Larsdotter
1831-10-06 Olof Land Olof Andersson Brita Karlsdotter
1831-10-08 Olof Häggensberg Olof Larsson Brita Larsdotter
1831-10-23 Ingrid Norrspånga Erik Olsson Ingrid Ersdotter
1831-10-25 Anders Finninge UG Jonas Andersson Maja Stina Ersdotter
1831-11-01 Karin Vännevad Lars Ersson Brita Ersdotter
1831-11-03 Lars Malmberg VG Olof Persson Kerstin Jansdotter
1831-10-31 Kerstin Lunda SG Per Larsson Kerstin Larsdotter
1831-10-31 Lars Rotstugan, Sköldnäs Per Ersson Ingrid Ersdotter
1831-10-31 Jon Sjögöle Jon Persson Kerstin Larsdotter
1831-11-03 Kerstin Grindstugan, Vretsta Per Ersson Ingrid Larsdotter
1831-10-30 Frans Robert Lunda FG Rylander Johanna Moberg
1831-11-07 Per Gustav Söderspånga SG Per Andersson Gustava Taberman
1831-11-07 Anna Gäringe Lars Bengtsson Brita Maria Östling
1831-11-07 Erik Myngen Erik Jonsson Kerstin Ersdotter
1831-11-09 Lars Stavhällsstugan Erik Ersson Ingrid Ersdotter
1831-11-15 Lars Erik Vittorpsåsen Maja Stina Olsdotter
1831-11-16 Per August Skårsnäs Gustav Larsson Ulla Andersdotter
1831-11-08 Anna Maria Sjölund Jon Jonsson Ingrid Andersdotter
1831-11-18 Anna Norrspånga VG Per Persson Anna Jonsdotter
1831-11-15 Gustav Ärenstugan Per Larsson Anna Stina Jonsdotter
1831-11-19 Brita Sjöstugan Erik Persson Brita Ersdotter
1831-11-21 Anna Vretsta MG Jon Jonsson Ingeborg Larsdotter
1831-11-21 Karolina Karlstorp Erik Persson Brita Nilsdotter
1831-11-24 Karl Säfstatorp Per Ersson Anna Ersdotter
1831-11-22 Lars Johan Ängs ST Per Glad Stina Jonsdotter Sundgren
1831-11-22 Gustava Svarttorps ST Olof Öberg Maria Nyström
1831-11-26 Per Stora Målke Lars Larsson Kerstin Persdotter
1831-11-26 Olof Vännevad Olof Ersson Anna Olsdotter
1831-12-01 Anna Vad VG Per Persson Karin Persdotter
1831-11-29 Kerstin Billsbro ÖG Olof Larsson Kerstin Larsdotter
1831-11-28 Lars Åtorp Per Ersson Ingrid Persdotter
1831-12-08 Erik Gunviken Erik Jonsson Karin Jonsdotter
1831-12-09 Anna Gate Lars Jonsson Anna Ersdotter
1831-12-10 Erik Vretsta ÖG Per Olsson Karin Ersdotter
1831-12-11 Johan Västra Vintergatans ST Olof Håll Kerstin Jonsdotter
1831-12-12 Anna Åby VG Per Ersson Kerstin Persdotter
1831-12-12 Lars Vik VG Erik Larsson Anna Larsdotter
1831-12-12 Lars Björksätter Jon Persson Kerstin Mårtensdotter
1831-12-17 Kristina Charlotta Gunvikens ST Jonas From Stina Persdotter
1831-12-19 Per Erik Stavhälla HT Erik Åkerlund Brita Persdotter
1831-12-23 Brita Bromma Erik Ersson Kerstin Larsdotter
1831-12-24 Lars Marsjö Ög Erik Larsson Anna Brita Ersdotter
1831-12-24 Hedvig Karolina Sandåsen David Torngren Ingrid Jonsdotter
1831-12-25 Kerstin Sliparbol Olof Olsson Kerstin Larsdotter
1831-12-28 Anna Lisa Säfstaby NG Erik Nilsson Kerstin Olsdotter
1831-12-28 Matilda Wilhelmina K Kesätter Erik Gustav Keding Brita Berglöf
1831-12-30 Brita Kajsa Svarttorp Olof Persson Brita Stina Larsdotter
1831-12-31 Lars Nästorp Erik Larsson Kerstin Andersdotter
1832-01-02 Anna Stina Svanvik Per Olsson Ingrid Andersdotter
1832-01-03 Anna Östra Källarstugan Anders Andersson Brita Josiasdotter
1832-01-04 Gustav Adolf Högsjö Bruk Jakob Faleij Anna Ersdotter
1832-01-01 Sofia Söderspånga ST Johan Spann Kerstin Olsdotter
1832-01-06 Per Stenhagsstugan Lars Gabrielsson Ingrid Larsdotter
1832-01-09 Per Erik Lövholmen Jakob Jakobsson Kerstin Persdotter
1832-01-09 Erik Morjanå ST Brita Ersdotter
1832-01-11 Kerstin Åndenäs Per Mårtensson Anna Persdotter
1832-01-19 Lars Vitmossen Per Olsson Brita Larsdotter
1832-01-25 Erik August Ålsätter Erik Ersson Brita Kajsa Olsdotter
1832-01-24 Erik Södra Bergaholm Lars Ersson Anna Olsdotter
1832-01-25 Lars Vik VG Lars Karlsson Ingrid Ersdotter
1832-01-29 Anna Kajsa Österby NerG Anna Stina Larsdotter
1832-01-27 Dödfött Flickebarn Gamla Skepparstugan Anders Persson Anna Andersdotter
1832-02-01 Lars Hebystugan Anders Larsson Anna Ersdotter
1832-02-04 Olof Berga SG Olof Jonsson Ingeborg Ersdotter
1832-02-05 Karl Göketorp Karl Jonsson Sofia Karolina Debourg
1832-02-06 Lars Berga SMG Jon Andersson Brita Larsdotter
1832-02-07 Ebba Kristina Ulrika Kesätter Johan Hermansson Beata Ulrika Hallgren
1832-02-06 Johanna Sliparbols ST Erik Spets Brita Stina Andersdotter
1832-02-10 Olof Bresätter VG Lars Larsson Brita Ersdotter
1832-02-13 Ingrid Marsjö ÖG Lars Larsson Anna Jonsdotter
1832-02-15 Per Johan Båsenberga ÖG Per Persson Brita Stina Jonsdotter
1832-02-16 Olof Heden Jakob Olsson Anna Larsdotter
1832-02-17 Per Johan Billsbro VG Jan Nilsson Kerstin Ersdotter
1832-02-20 Hjalmar Ferdinand Säfstaholm Peter Winteros Kerstin Andersdotter
1832-02-23 Anna Lotta Skriven på Berga Rote Anna Ersdotter
1832-02-21 Brita Stina Söderspånga ST Lars Sör Brita Persdotter
1832-02-23 Lars Marsjö ÖG Lars Ersson Brita Ersdotter
1832-02-24 Kerstin Östra Vadsstugan Per Ersson Brita Larsdotter
1832-02-25 Anna Hälleråd Erik Ersson Anna Persdotter
1832-02-25 Anna Stora Stensätter Lars Larsson Brita Larsdotter
1832-02-29 Erik Säfstaby ÖG Erik Larsson Brita Persdotter
1832-02-28 Olof Finnstorp VG Olof Olsson Kerstin Ersdotter
1832-03-05 Olof Långängen Lars Andersson Kerstin Olsdotter
1832-03-05 Katarina Sjölunda Erik Olsson Anna Persdotter
1832-03-05 Lars Sköldnäs MG Lars Larsson Kerstin Ersdotter
1832-03-07 Anna Vadstorp Olof Olsson Kerstin Persdotter
1832-03-04 Dödfött Flickebarn Vad ÖG Jon Jonsson Brita Jonsdotter
1832-03-09 Johanna Maria Lindbol Peter Wingqvist Maja Persdotter
1832-03-09 Kerstin Vretsta VG Per Ersson Anna Ersdotter
1832-03-09 Karl Fredrik Billsbro MG Fredrik Jansson Ingrid Persdotter
1832-03-12 Lars Marsjö ÖG Lars Larsson Kerstin Persdotter
1832-03-10 Johanna Skrivna på socknen Anders Jansson Brita Stina Larsdotter
1832-03-14 Olof Kåsta NerG Per Olsson Brita Ersdotter
1832-03-12 Anders Björkmon Erik Olsson Ingrid Andersdotter
1832-03-20 Klas Gustav Mjälnäs Klas Jansson Anna Kajsa Persdotter
1832-03-22 Lars Västra Skallbolsstugan Kerstin Larsdotter
1832-03-22 Anna Stina Mjälnäs Lars Johan Larsson Anna Ersdotter
1832-03-23 Karolina Billsbro Bruk Johan Lännström Anna Beata Jonsdotter
1832-03-28 Kerstin Fågeltorp Erik Larsson Anna Persdotter
1832-03-27 Johanna Västra Stenstugan Henrik Henriksson Kerstin Persdotter
1832-03-26 Per Johan Svarttorp Anders Andersson Anna Kajsa Jansdotter
1832-03-31 Lars Blacktorp Per Persson Kerstin Larsdotter
1832-04-03 Peter Kubbetorp Erik Andersson Maja Andersdotter
1832-04-03 Johanna Högsjö Bruk Johan Erik Hellström Stina Kajsa Andersdotter
1832-04-20 Brita Stina Jeriko Anders Olsson Ingrid Jönsdotter
1832-04-07 Erik Sköldnäs MG Lars Persson Stina Persdotter
1832-04-13 Albertina Lovisa Båsenberga VG Anders Hellstrand Magdalena Söderling
1832-04-14 Regina Wilhelmina Ötorp Gustav Åkerström Brita Olsdotter Setterman
1832-04-15 Bernard Gustav Alexa Eriksdal Anders Lennberg Sofia Fröling
1832-04-21 Lars Lunda SG Per Larsson Ingrid Larsdotter
1832-04-25 Erik Vretsta ÖG Erik Ersson Brita Klasdotter
1832-04-28 Anna Katarina Nordantorp Erik Ersson Kajsa Larsdotter
1832-04-28 Brita Billsbro MG Olof Olsson Brita Andersdotter
1832-05-01 Lars Stora Håkanstorp Erik Mårtensson Ingrid Jakobsdotter
1832-05-02 Karolina Albertina Gropptorps HT Anders Gustavsson Brita Katarina Jansdotter
1832-05-02 Anna Simonstorpsstugan Per Persson Brita Larsdotter
1832-05-02 Karin Simonstorpsstugan Per Persson Brita Larsdotter
1832-05-04 Brita Stina Fränntorp Jonas Ersson Eva Greta Gustavsdotter
1832-05-11 Dödfött Flickebarn Galltorp Lars Larsson Anna Olsdotter
1832-05-12 Jonas Billsbro ÖG Jon Jonsson Anna Andersdotter
1832-05-13 Lars Kärrtorp Per Larsson Karin Persdotter
1832-05-17 Anna Västra Lundtorpsstugan Lars Larsson Brita Olsdotter
1832-05-15 Brita Hälleråd Lars Persson Ingeborg Mattsdotter
1832-05-16 Karl Peter Gäringsnäs Per Persson Anna Kajsa Karlsdotter
1832-05-21 Per Henala VG Erik Larsson Anna Ersdotter
1832-05-21 Dödfött Flickebarn Henala VG Erik Larsson Anna Ersdotter
1832-05-25 Brita Östra Vintergatan Olof Olsson Stina Larsdotter
1832-05-23 Erik Lilla Sjögetorp Erik Andersson Anna Greta Nilsdotter
1832-05-26 Klas Erik Henala ST Erik Ersson Anna Kajsa Klasdotter
1832-05-27 Klas Gustav Norra Åtorpsstugan Karl Adolf Klasson Ingrid Nilsdotter
1832-05-30 Brita Tegelslagarstugan Anders Jonsson Stina Jonsdotter
1832-05-29 Karl Fredrik Berga ST Karl Fredrik Hjelm Maja Stina Persdotter
1832-05-30 Lars Erik Brene ST Erik Slut Kristina Olsdotter
1832-06-04 Ingrid Marsjöholm Olof Jonsson Anna Lisa Olsdotter
1832-06-03 Per Solberga Erik Larsson Brita Ersdotter
1832-06-05 Erik Hacksta Jonas Jonsson Anna Jonsdotter
1832-06-08 Lars Marsjö ÖG Anna Persdotter
1832-06-08 Maja Stina Ormön / Virensö Johan Ersson Ulrika Gustava Nilsdotter
1832-06-10 Jon Säfstaholm Kerstin Ersdotter
1832-06-10 Per Ramstorp Jon Jonsson Ingrid Jonsdotter
1832-06-11 Karin Lövholmen Lars Ersson Anna Nilsdotter
1832-06-05 Erik Gustav Gräv Olof Frisell Stina Jonsdotter
1832-06-22 Olof Långängen Erik Persson Ingrid Olsdotter
1832-06-20 Maja Stina Svarttorpsstugan Erik Jansson Anna Stina Persdotter
1832-06-23 Anna Klastorp Lars Olsson Ingrid Larsdotter
1832-06-26 Brita Katarina Österby Erik Larsson Brita Larsdotter
1832-06-23 Erik Olsberga Erik Ersson Karin Jonsdotter
1832-06-30 Kerstin Hälleråd Per Ersson Kerstin Ersdotter
1832-06-23 Johanna Viala SkatteG Olof Jonsson Ingrid Olsdotter
1832-07-06 Brita Stora Kulltorp Olof Olsson Anna Olsdotter
1832-07-07 Beata Kristina Högsjö Bruk Jakob Högberg Karin Ersdotter
1832-07-09 Olof Sandåsen Per Persson Ingrid Jonsdotter
1832-07-08 Lars Östra Bergalund Per Ersson Anna Larsdotter
1832-07-09 Olof Finnstorp ÖG Per Larsson Kerstin Olsdotter
1832-07-09 Johan Finnstorp ÖG Per Larsson Kerstin Olsdotter
1832-07-17 Kerstin Stora Lundbyskog Erik Ersson Brita Larsdotter
1832-07-18 Per Berga SMG Erik Olsson Brita Ersdotter
1832-07-18 Anna Bogården Per Ersson Anna Larsdotter
1832-07-19 Erik Karstorp Anders Persson Ingeborg Persdotter
1832-07-20 Kerstin Rude Olof Olsson Ingrid Ersdotter
1832-07-21 Johanna Österlund Lars Larsson Greta Stina Gabrielsdotter
1832-07-23 Karl Östra Nordankärr Jan Olsson Brita Persdotter
1832-07-26 Dödfött Flickebarn Nyslättstugan Lars David Nordström Sara Persdotter
1832-07-24 Brita Henala VG Lars Mårtensson Kerstin Olsdotter
1832-07-25 Per Erik Norra Åsbostugan Jonas Jonsson Brita Kajsa Karlsdotter
1832-07-27 Kerstin Lilla Brene Per Persson Johanna Jonsdotter
1832-07-29 Per Fredrik Åsbolund Erik Segerström Maja Lisa Lindahl
1832-07-29 Lars Olof Fredriksberg Erik Olsson Anna Larsdotter
1832-08-04 Per Berga NG Per Persson Ingrid Ersdotter
1832-08-02 Erik Norra Stavhälla Per Persson Anna Larsdotter
1832-08-06 Per Aron Lunda FG Lars Molinder Anna Lisa Persdotter
1832-08-10 Erik Gropptorp Per Ersson Brita Jonsdotter
1832-08-16 Per Erik Berga HT Karl Fredrik Hindorff Kristina Persdotter
1832-08-18 Lars Ringeråd Anders Larsson Kerstin Olsdotter
1832-08-21 Per Johan Svartån Erik Jonsson Brita Stina Persdotter
1832-08-21 Lars Sköldnäs ÖG Erik Larsson Kerstin Olsdotter
1832-08-26 Anna Kajsa Eriksberg Erik Larsson Brita Larsdotter
1832-08-27 Nils Erik Nya Skepparstugan Erik Nilsson Greta Andersdotter
1832-08-29 Erik Sjögöle Per Persson Karin Persdotter
1832-08-29 Brita Malmbergs ST Jonas Fritz Anna Persdotter
1832-09-08 Olof Vitelund Lars Jakobsson Brita Ersdotter
1832-09-05 Lars Stubbegården Per Larsson Karin Andersdotter
1832-09-11 Brita Åbylund Jon Persson Brita Larsdotter
1832-09-13 Anna Stina Vannalastugan Olof Ersson Anna Ersdotter
1832-09-14 Anna Lotta Ärnebäcks ST Johan Peter Rask Maja Jansdotter
1832-09-13 Erik Högby Olof Gustavsson Ingrid Jonsdotter
1832-09-23 Brita Kristina Hävdstugan, Lunda Per Ersson Brita Olsdotter
1832-09-13 Anna Brita Baggetorp Per Ersson Anna Mårtensdotter
1832-09-16 Brita Kåfallsstugan Olof Larsson Anna Nilsdotter
1832-09-18 Kristina Åsen VGs ägor Lars Ersson Anna Maja Persdotter
1832-09-23 Anna Brita Ås ST Olof Ragnar Ingrid Ersdotter
1832-09-23 Anna Lönntorp Jon Olsson Anna Olsdotter
1832-09-25 Lars Lunda MG Erik Ersson Kerstin Persdotter
1832-09-25 Brita Viala FG Jon Larsson Brita Jansdotter
1832-09-26 Erik Lyttersta Olof Andersson Kerstin Gustavsdotter
1832-09-25 Lars Ålsätter Lar Larsson Anna Jonsdotter
1832-09-25 Olof Ålsjöstugan, Målke Rote p.1 Lars Larsson Kerstin Olsdotter
1832-09-28 Brita Hult, Billsbro Rote Lars Gustavsson Anna Kajsa Ersdotter
1832-09-30 Johanna Båsenberga VG Lars Petter Jonsson Anna Ersdotter
1832-09-28 Lars Vad VG Per Persson Anna Gustavsdotter
1832-09-30 Erik Gustav Henala Anders Jonsson Katarina Jonsdotter
1832-10-02 Beata Maria Ladukärr Karl Fredrik Söderling Maria Sundberg
1832-10-02 Olof Sörtorp Olof Larsson Karin Jonsdotter
1832-10-05 Erik Saltorp Peter Andersson Brita Maja Jonsdotter
1832-10-03 Anna Bergalund Lars Andersson Brita Persdotter
1832-10-04 Brita Vittbro Lars Andersson Brita Olsdotter
1832-10-02 Alexander Billsbro Bruk Karl Pihlblad Anna Brita Tolf
1832-10-07 Anna Östra Nytorpsstugan Erik Larsson Anna Larsdotter
1832-10-11 Kerstin Stora Brenetorp Per Ersson Ingrid Persdotter
1832-10-12 Olof Norrspånga VG Lars Jonsson Kerstin Olsdotter
1832-10-10 Anna Kajsa Skårsnäs ST Per Skarp Maja Andersdotter
1832-10-16 Stina Lotta Åsen Per Olsson Anna Maja Andersdotter
1832-10-17 Kerstin Västra Nyängsstugan Erik Olsson Brita Jonsdotter
1832-10-23 Erik Hacksta Erik Jonsson Kerstin Olsdotter
1832-10-26 Per Bresätters ST Per Bok Ingrid Olsdotter
1832-10-27 Erik Stora Kulltorp Erik Persson Anna Persdotter
1832-10-29 Lars Anderstorp Per Persson Brita Persdotter
1832-10-30 Gustav Rosenlund Per Larsson Ingrid Jonsdotter
1832-11-03 Albertina Säfstaholm Karl Karlsson Anna Holmberg
1832-11-02 Ingrid Gate Erik Andersson Anna Persdotter
1832-11-01 Ingrid Lagölet Erik Larsson Brita Andersdotter
1832-11-05 Per Vikslund Olof Persson Anna Persdotter
1832-11-09 Kerstin Vretsta MG Olof Larsson Kerstin Ersdotter
1832-11-10 Olof Vitan Per Andersson Ingrid Olsdotter
1832-11-13 Erik Hacksta Erik Jonsson Anna Larsdotter
1832-11-13 Klas Plomtorp Olof Andersson Anna Maja Andersdotter
1832-11-13 Kerstin Åby VG Per Persson Anna Persdotter
1832-11-15 Olof Gustavsberg Lars Persson Anna Olsdotter
1832-11-17 Anna Charlotta Lunda FG Erik Ersson Johanna Svensdotter
1832-11-15 Olof Stora Målke Erik Olsson Kerstin Larsdotter
1832-11-15 Kerstin Mene Per Andersson Anna Andersdotter
1832-11-16 Karl Ängtorp Anders Bengtsson Anna Ersdotter
1832-11-06 Brita Lisa Östra Vintergatans ST Anders Bell Anna Andersdotter
1832-11-17 Anna Stina Nyängslund Erik Ersson Kerstin Olsdotter
1832-11-19 Erik Hagstugan, Nästorp Lars Olsson Ingrid Olsdotter
1832-11-19 Kerstin Lindbol Erik Larsson Kerstin Jonsdotter
1832-11-21 Brita Stina Östra Vintergatan Lars Ersson Kerstin Persdotter
1832-11-20 Lars Gölstugan Lars Andersson Anna Olsdotter
1832-11-23 Erik Mosstorp Erik Larsson Brita Ersdotter
1832-11-28 Karl Edvard Billsbro ÖG Jan Jansson Bergvall Anna Ersdotter
1832-11-27 Ulrik Viala FG ST Paul Wink Kristina Olsdotter
1832-11-30 Johan Båsenberga ÖG Lars Larsson Kerstin Larsdotter
1832-12-01 Anders Solbergatorp Lars Jansson Anna Greta Olsdotter
1832-12-02 Anna Brita Finninge Olof Nilsson Ingrid Jonsdotter
1832-12-02 Kerstin Säfstaby VG Erik Ersson Karin Nilsdotter
1832-12-04 Lars Gustav Skallbols ST Olof Lång Ingrid Klasdotter
1832-11-29 Lars Anders Åsen Lars Ersson Lotta Andersdotter
1832-12-06 Erik Österby Erik Jonsson Brita Larsdotter
1832-12-07 Anna Charlotta Spånga Kvarn Lars Johan Boström Karin Boström
1832-12-11 Lars Johan Gäringe Gustav Persson Lena Stina Bengtsdotter
1832-12-13 Ingrid Vretsta ST Erik Knut Brita Persdotter
1832-12-12 Brita Stina Baggetorps ST Anders Lilja Brita Olsdotter
1832-12-14 Eric Snåra Erik Olsson Anna Kajsa Svensdotter
1832-12-16 Anders Gustav Äsphult Jonas Andersson Anna Lisa Berggren
1832-12-15 Ingrid Säfstaby NMG Erik Andersson Brita Larsdotter
1832-12-17 Johanna Håltorp Olof Olsson Stina Jansdotter
1832-12-20 Lars Lindesberg Lars Larsson Kerstin Larsdotter
1832-12-18 Lars Gate Olof Larsson Marit Ersdotter
1832-12-16 Johanna Svartåsen Hans Andersson Brita Mårtensdotter
1832-12-23 Brita Ås Karl Gustav Nilsson Kerstin Olsdotter
1832-12-22 Erik Viala SkatteG Per Persson Anna Persdotter
1832-12-22 Kerstin Kesätters HT Lars Olsson Anna Larsdotter
1832-12-20 Erik Östra Nysätter Per Larsson Brita Larsdotter
1832-12-22 Lars Berga NG Per Jonsson Ingrid Larsdotter
1832-12-16 Karolina Jonsätter Olof Helin /?/ Brita
1832-12-24 Karl Lunda SG ST Sven Rahm Brita Larsdotter
1832-12-26 Kerstin Ristorp Per Jonsson Brita Ersdotter
1832-12-28 Anders Säfstaby Anders Olsson Anna Jonsdotter
1833-01-01 Anders Gustav Uggelboda Maja Persdotter
1833-01-01 Karin Finnstorp Erik Olsson Anna Jonsdotter
1833-01-01 Brita Lilla Hökhult Lars Larsson Lena Jonsdotter
1833-01-02 Brita Mogetorp Anders Andersson Anna Larsdotter
1833-01-01 Brita Ängstugan Kerstin Jonsdotter
1833-01-01 Karl Erik Ålö ST Karl Dolge Stina Ersdotter
1833-01-03 Lars Johan Ålsätter Lars Larsson Ingrid Olsdotter
1833-01-07 Stina Kajsa Mene ST Olof Stoltz Kerstin Ersdotter
1833-01-07 Brita Kajsa Äskedalen Karl Erik Olsson Ulrika Gustavsdotter
1833-01-10 Erik Källmostugan Erik Olsson Anna Andersdotter
1833-01-15 Karin Billsbro Gård Anders Fröjd Anna Jakobsdotter
1833-01-16 Brita Norrspånga ST Erik Sparf Ingrid Persdotter
1833-01-17 Erik Västra Hultstugan Erik Ersson Ingrid Persdotter
1833-01-17 Kerstin Västra Hultstugan Erik Ersson Ingrid Persdotter
1833-01-14 Johan Högsjö Gård Lars Persson Maja Andersdotter
1833-01-20 Ingrid Snåra Olof Persson Annika Persdotter
1833-01-25 Johan Ede FG Erik Nilsson Stina Andersdotter
1833-01-25 Kerstin Norrspånga Lars Larsson Ingrid Persdotter
1833-01-27 Karl Gustav Anders Kärrtorp Anders Andersson Ingeborg Karlsdotter
1833-02-04 Lars Stora Ölång Jonas Jonsson Brita Mårtensdotter
1833-02-06 Olof Vik Per Larsson Anna Olsdotter
1833-02-06 Erik Grindstugan, Solberga Anders Andersson Anna Olsdotter
1833-02-07 Johan Sjöholmen J.E. Wiberg Anna Lotta Larsdotter
1833-02-07 Johan Ålsätter Erik Ersson Stina Kajsa Olsdotter
1833-02-08 Olof Sjögöle L. Olsson Kerstin Jonsdotter
1833-02-17 Lars Johan Ålsätter Erik Ersson Ingrid Olsdotter
1833-02-20 Jonas Gruvstugan Anders Ersson Ingrid Jonsdotter
1833-02-21 Erik Stensätter Olof Olsson Anna Ersdotter
1833-02-24 Lars Vattendalen Per Larsson Kerstin Larsdotter
1833-02-24 Jonanna Lillsjötorp Lars Jonsson Maja Nilsdotter
1833-02-26 Per Säfstaby Lars Persson Kerstin Olsdotter
1833-02-27 Anna Maja Malmberg VG (under Kesätter Jonas Jonsson Anna Karlsdotter
1833-03-01 Kristina Udden, Svarttorps Rote Erik Andersson Anna Jakobsdotter
1833-03-01 Erik Hällgölet Lars Larsson Ingrid Ersdotter
1833-02-28 Johan Erik Svarttorps ST Olof Öberg Maria Nyström
1833-03-05 Maria Kristina Säfstaholm Kristina Greta Larsdotter
1833-03-03 Erik Gamla Kesättersstugan Lars Larsson Ingrid Olsdotter
1833-03-09 Kerstin Brännskogen Lars Ersson Brita Jonsdotter
1833-03-10 Olof Brännskogen Olof Olsson Kerstin Ersdotter
1833-03-13 Ingeborg Säfstaby NG, Kesätters Rote Erik Nilsson Kerstin Olsdotter
1833-03-18 Karl Gustav Kesätters HT Johan Jonsson Hjelm Brita Persdotter
1833-03-19 Karl Johan Spånga Bruk Sven Johan Schröder Katarina Andersdotter
1833-03-19 Per Backetorp Per Olsson Ingrid Larsdotter
1833-03-24 Lars Hansta Jon Jonsson Kerstin Ersdotter
1833-03-23 Juliana Svaneborg Sven Kristian Winberg Juliana Dohna
1833-03-24 Petter Vitan, Marsjö Rote Lars Ersson Karin Lotta Nilsdotter
1833-03-21 Gustav Erik Högsjö Bruk Karl Petter Köhler Anna Lena Hellberg
1833-03-26 Lars Erik Högsjö Bruk Johan Molin Maja Lisa Jonsdotter
1833-03-28 Lars Johan Östra Källarstugan Per Karlsson Wink Ingrid Josiasdotter
1833-04-01 Lars Berga NMG Lars Larsson Brita Ersdotter
1833-04-01 Anna Maja Finnstorp VG Karl Gustav Andersson Anna Maja Jonsdotter
1833-04-02 Anna Brita Bäcktorp Nils Larsson Anna Gabrielsdotter
1833-04-03 Karl Viks HT Gabriel Fågel Stina Jonsdotter
1833-04-05 Erik Ludvig Högsjö Gård Per Lindholm Anna Katarina Zetterberg
1833-04-05 Johanna Målkestugan Anders Olsson Kerstin Larsdotter
1833-04-05 Gustav Bernhard Kesätter Erik Gustav Keding Brita Berglöf
1833-04-07 Kerstin Vretsta VG Olof Ersson Anna Olsdotter
1833-04-09 Anna Lagölet Olof Jonsson Kerstin Larsdotter
1833-04-11 Fredrik Mattsboda Jonas Hägg Maja Lisa Ersdotter
1833-04-12 Brita Brinkstugan Erik Ersson Ingrid Larsdotter
1833-04-11 Olof Äspetorp Lars Olsson Ingrid Olsdotter
1833-04-11 Lars Vännevad Lars Ersson Brita Ersdotter
1833-04-13 Karin Gunviken Olof Joelsson Brita Jonsdotter
1833-04-11 Karin Gate Olof Olsson Anna Olsdotter
1833-04-14 Ingrid Skomakarstugan, Viks Rote Lars Larsson Ingrid Persdotter
1833-04-14 Kerstin Söderspånga Per Persson Brita Persdotter
1833-04-18 Anders Bärle, Gäringe Rote Olof Olsson Anna Andersdotter
1833-04-18 Ingrid Mellan Vintergatan Erik Ersson Brita Olsdotter
1833-04-21 Ingrid Berga NMG Anders Ersson Karin Olsdotter
1833-04-22 Per Solberga ST Per Larsson Brita Persdotter
1833-04-27 Brita Vik VG Per Persson Kerstin Olsdotter
1833-04-29 Karolina Knutstorps ST Anders Grot Greta Lisa Andersdotter
1833-05-01 Kerstin Norrspånga VG Erik Olsson Anna Persdotter
1833-05-02 Anna Persberg Erik Persson Ingrid Andersdotter
1833-05-02 Brita Stjälpsten Per Ersson Kerstin Olsdotter
1833-05-03 Johanna Lindeberg Per Persson Karin Persdotter
1833-05-02 Lars Kikurn Per Gustavsson Anna Larsdotter
1833-05-06 Kristina Högsjö Gård Erik Olsson Ingrid Jonasdotter / Jonsd
1833-05-07 Lars Hansta Per Larsson Stina Larsdotter
1833-05-05 Erik Erstorp Lars Larsson Anna Maja Andersdotter
1833-04-25 Larl Louis Oskar Svarttorp Anders Wilhelm Uhr Katarina Lovisa Wahrenberg
1833-05-10 Ingrid Viala SkatteG Lars Ersson Kerstin Ersdotter
1833-05-11 Anna Stina Äng Erik Ersson Brita Ersdotter
1833-05-10 Ingrid Äng Lars Andersson Kerstin Olsdotter
1833-05-13 Per Båsenberga ÖG Jon Jonsson Brita Persdotter
1833-05-15 Inga Sofia Billsbro MG Fredrik Jansson Ingrid Persdotter
1833-05-16 Klas Johan Låttra Anders Ekengren Ulla Persdotter
1833-05-16 Karl Gustav Finninge NerG Erik Nilsson Kerstin Olsdotter
1833-05-16 Anna Maja Finninge NG Erik Nilsson Kerstin Olsdotter
1833-05-16 Ingrid Källstugan Per Ersson Kerstin Persdotter
1833-05-18 Karl Erik Marsjö ÖG Kerstin Persdotter
1833-05-21 Karin Hagtorp Per Olsson Kerstin Ersdotter
1833-05-22 Kerstin Kesätters HT Per Eklund Kerstin Larsdotter
1833-05-22 Johan Nordantorp Erik Jansson Stina Kajsa Karlsdotter
1833-05-24 Olof Vadstorp Per Persson Kerstin Olsdotter
1833-05-25 Gustav Saltorp Konrad Tomasson Annika Persdotter
1833-05-29 Ingrid Vretsta VG Jon Persson Kerstin Persdotter
1833-05-28 Olof Åby Per Jonsson Anna Larsdotter
1833-05-30 Kerstin Nästorp Per Persson Brita Jonsdotter
1833-06-02 Anna Stina Smedstorpslund Lars Larsson Ingrid Andersdotter
1833-06-03 Karl Mattsboda Karl Ersson Anna Ersdotter
1833-06-03 Erik Stubbgölsstugan Kerstin Ersdotter
1833-06-08 Anders Gustav Erikslund Erik Mårtensson Maria Jonsdotter
1833-06-06 Ingrid Hästhagsstugan Lars Jonsson Kerstin Andersdotter
1833-06-11 Klas Alfred Högsjö Kvarn Klas Magnus Malmqvist Ingrid Andersdotter
1833-06-17 Per Erik Skenäs Erik Bergström Kerstin Jonsdotter
1833-06-16 Olof Finnstorp Olof Jonsson Brita Gustavsdotter
1833-06-19 Ingrid Vik VG Lars Olsson Ingrid Ersdotter
1833-06-23 Anna Gäringstorp Jon Jonsson Brita Persdotter
1833-06-27 Johan Yxhult Anders Persson Anna Kajsa Nilsdotter
1833-06-27 Lars Gustav Oppeberga HT Lars Lundqvist Ingeborg Olsdotter
1833-06-30 Kerstin Bresätter Erik Olsson Kerstin Andersdotter
1833-07-01 Gustav Rude ST Lars Qvist Maja Stina Nilsdotter
1833-06-30 Kerstin Björksätter Jon Persson Kerstin Mårtensdotter
1833-07-03 Anders Petter Nedre Vannala Anders Persson Anna Klasdotter
1833-07-08 Johanna Lunda MG Olof Olsson Maja Stina Lundström
1833-07-08 Anders Lilla Ölång Anders Olsson Brita Larsdotter
1833-07-09 Olof Hacksta Jon Jonsson Anna Jonsdotter
1833-07-15 Brita Kåsta UG Lars Ersson Brita Olsdotter
1833-07-20 Fredrik Bresättersstugan Anders Andersson Stina Gustavsdotter
1833-07-20 Per Marsjö VG Per Larsson Ingrid Jonsdotter
1833-07-22 Olof Norrspånga VG Anders Olsson Ingrid Olsdotter
1833-07-24 Per Vikstorpsstugan Per Ersson Kerstin Larsdotter
1833-07-24 Erik Östra Mårtenstugan Bonde Ersson Kerstin Persdotter
1833-08-02 Karolina Läppe Kvarn Erik Eriksson Kerstin Ersdotter
1833-08-07 Anna Björnsätter Olof Olsson Brita Olsdotter
1833-08-05 Emilia Högsjö Bruk Jakob Köhler Anna Stina Köhler
1833-08-10 Anna Lotta Kojstugan Erik Ersson Brita Maja Persdotter
1833-08-12 Olof Vik ÖG Olof Persson Ingrid Olsdotter
1833-08-14 Karl Fredrik Karlslund Gustav Malmlöf/Malmberg? Ingrid Larsdotter
1833-08-16 Karl Erik Högsjö Bruk Johan Erik Karlberg Ingrid Olsdotter
1833-08-17 Kerstin Hacksta HT Erik Haglund Kerstin Olsdotter
1833-08-19 Johan Erik Gäringsnäs Per Persson Anna Kajsa Karlsdotter
1833-08-22 Ingrid Hindrikstorp Olof Ersson Kerstin Larsdotter
1833-08-23 Anders Persdal Lars Larsson Ingrid Ersdotter
1833-08-20 Anna Sofia Käbbetorp Per Olsson Anna Stina Jonsdotter
1833-08-21 Karolina Sköldnäs ST Magnus Skall Ingeborg Ersdotter
1833-08-28 Anna Vadslund Erik Larsson Anna Persdotter
1833-08-30 Per Billsbro MG Olof Ersson Kerstin Ersdotter
1833-08-28 Brita Stavhällsstugan Erik Ersson Ingrid Ersdotter
1833-08-30 Ingrid Östra Hultstugan Erik Ersson Brita Larsdotter
1833-09-01 Erik Stengården Lars Ersson Ingrid Ersdotter
1833-09-05 Per Gate Erik Ersson Kerstin Olsdotter
1833-09-12 Anna Maria Skenäs Erik Westerberg Anna Brita Östlund
1833-09-11 Per Stenstorp Erik Ersson Anna Ersdotter
1833-09-12 Brita Stina Lunda FG Karl Erik Lindberg Karolina Karlsdotter
1833-09-11 Lars Viala SkatteG Per Ersson Anna Persdotter
1833-09-15 Anders Henala ÖG Anders Jonsson Katarina Jonsdotter
1833-09-09 Gustava Svarttorp Anders Granat Ingrid Larsdotter
1833-09-20 Anders Wilhelm Högsjö Bruk Anders Tolf Anna Brita Dalin
1833-09-16 Maria Kilsbacken Per Persson Karin Olsdotter
1833-09-19 Erik Bondgölet Olof Olsson Maja Greta Ersdotter
1833-09-22 Anna Sofia Nya Gräv Anders Skyllerqvist Anna Olsdotter
1833-09-20 Fredrika Josefina Åsen Per Erik Lindahl Karin Widberg
1833-09-28 Lars Uddgölsstugan Lars Larsson Ingrid Olsdotter
1833-09-29 Olof Hästtorp Olof Persson Anna Ersdotter
1833-09-30 Per Erik Ellfalla ST Beata Maria
1833-09-29 Kristina Lindbol Petter Wingqvist Maja Persdotter
1833-10-05 Anna Åsens ST Erik Ås Ingrid Andersdotter
1833-10-04 Brita Katarina Ekebergs ST Per Erik Svärd Brita Jonsdotter
1833-10-05 Olof Buddetorp Lars Ersson Anna Ersdotter
1833-10-05 Per Viala FG Per Larsson Ingrid Olsdotter
1833-10-07 Olof Brogetorp Per Olsson Anna Persdotter
1833-10-12 Erik Nästorpsstugan Per Jonsson Kerstin Larsdotter
1833-10-12 Maria Karolina Billsbro Bruk Karl Erik Laurell Anna Lisa Andersdotter
1833-10-14 Karolina Stenholmen Per Olsson Maja Andersdotter
1833-10-13 Erik Grindstugan, Vretsta Per Ersson Ingrid Larsdotter
1833-10-17 Kerstin Galltorp Olof Ersson Ingrid Persdotter
1833-10-16 Ingrid Lunda Per Jonsson Brita Ersdotter
1833-10-20 Karolina Lövholmen Jakob Jakobsson Kerstin Persdotter
1833-10-24 Brita Stina Spånga Bruk Kajsa Greta Holmberg
1833-10-26 Olof Fredrik Kesätter L. Larsson Brita Olsdotter
1833-10-25 Maria Charlotta Organistgården Jonas Andersson Katarina Mossberg
1833-10-27 Anna Stina Stora Målke Anders Persson Kerstin Adolfsdotter
1833-10-30 Anders Gustav Lilla Kulltorp Anders Jansson Karin Persdotter
1833-10-29 Brita Kåsta UG Anders Andersson Brita Olsdotter
1833-10-30 Brita Rude Jon Persson Ingeborg Larsdotter
1833-11-05 Johanna Fränntorp Jonas Ersson Eva Greta Gustavsdotter
1833-11-08 Anna Lotta Bromma ST Johan Broms Karin Andersdotter
1833-11-06 Joel Vännevad Lars Persson Stina Larsdotter
1833-11-13 Johanna Åbylund Jon Persson Brita Larsdotter
1833-11-09 Kerstin Nysätter Jon Jonsson Kerstin Olsdotter
1833-11-11 Erik Kåstalund Per Andersson Brita Larsdotter
1833-11-11 Anna Kajsa Stora Lundbyskogsstugan Jan Björnsson Brita Stina Olsdotter
1833-11-13 Karin Arvidsstugan Olof Ersson Anna Olsdotter
1833-11-17 Anna Vik ÖG Erik Ersson Brita Larsdotter
1833-11-19 Karl Gustav Spånga Bruk Adolf Palmqvist Stina Kajsa Persdotter
1833-11-24 Lars Sjökärrsstugan Per Persson Anna Jonsdotter
1833-11-24 Per Söderspånga NG Lars Persson Kerstin Persdotter
1833-11-23 Per Ärnebäckstorp Olof Jonsson Anna Persdotter
1833-11-26 Ferdinand Alexander Norra Åsstugan Johan Holmberg Brita Jansdotter
1833-11-28 Johan Ormön / Virensö Johan Ersson Gustava Nilsdotter
1833-11-30 Karolina Kåsta ST Olof Kåhre Brita Stina Jansdotter
1833-11-29 Lars Gustav Hävdstugan, Lunda Per Ersson Brita Olsdotter
1833-11-22 Sofia Georgiana Kaplansgården Erik Åkerstein Albertina Maria Eli Enhörning
1833-12-03 Brita Kajsa Båltorp Per Ersson Anna Olsdotter
1833-12-03 Johanna Lagölsstugan Jan Olsson Brita Stina Persdotter
1833-12-01 Karl Fredrik Åsen Anders Lundström Brita Kajsa Mossberg
1833-12-04 Erik Lövåker Erik Ersson Ingrid Persdotter
1833-12-04 Ulrika Karolina Uggelboda Anders Gustav Wallgren Ulrika Katarina Julin
1833-12-03 Anders Norra Prästkärrsstugan Anders Olsson Anna Persdotter
1833-12-05 Karolina Gate ST Per Gustav Sohl Brita Andersdotter
1833-12-09 Karin Bromma Per Olsson Anna Olsdotter
1833-12-09 Brita Gäringe HT Lars Gärling Brita Larsdotter
1833-12-15 Kerstin Hacksta Erik Jonsson Kerstin Olsdotter
1833-12-15 Ulrika Dammsdal Lars Andersson Anna Maja Persdotter
1833-12-17 Erik Stora Målke Lars Månsson Anna Maja Olsdotter
1833-12-16 Lars Hagtorp Lars Larsson Kerstin Andersdotter
1833-12-22 Brita Lundtorp Jon Larsson Anna Ersdotter
1833-12-24 Per Kåsta NerG Per Persson Anna Jonsdotter
1833-12-22 Brita Sjögöle Lars Ersson Anna Jonsdotter
1833-12-25 Karl Erik Finninge Jon Andersson Maja Stina Ersdotter
1833-12-23 Karl Johan Skriven på Vretsta Rote Maja Fredin
1833-12-24 Eva Elisabet Vitan Petter Askerberg Beata Kristina Bark
1833-12-26 Per Erik Stenstorp Magnus Persson Anna Andersdotter
1833-12-26 Kerstin Knutstorp Olof Gustavsson Brita Andersdotter
1833-12-31 Johan Alfred Stavhälla Hamn Johan Westman Ulrika Charlotta Mellström
1834-01-01 Per Gropptorp Per Persson Kerstin Ersdotter
1834-01-01 Anna Marsjö ÖG Lars Persson Kerstin Persdotter
1834-01-02 Erik Lasstorp Per Ersson Brita Ersdotter
1834-01-05 Brita Stina Sätratorps ST Olof Blücher Brita Nilsdotter
1834-01-05 Brita Hyltersberg Olof Larsson Anna Olsdotter
1834-01-06 Kerstin Larslund Karin Larsdotter
1834-01-07 Maria Karolina Högsjö Bruk Karl Peter Hellberg Kristina Greta Persdotter
1834-01-09 Kerstin Källgölet Lars Persson Kerstin Olsdotter
1834-01-09 Erik Norra Bergaholm Per Persson Brita Stina Jonsdotter
1834-01-10 Erik Vik Erik Larsson Anna Larsdotter
1834-01-12 Anders Gustav Viala SkatteG ST Petter Wipp Kerstin Persdotter
1834-01-11 Olof Kavlinge Per Olsson Ingrid Ersdotter
1834-01-11 Anna Maria Majtorp Jonas Andersson Anna Ersdotter
1834-01-10 Ingrid Gäringstorp Olof Larsson Kerstin Larsdotter
1834-01-15 Ingrid Bromma Erik Ersson Kerstin Larsdotter
1834-01-12 Anna Stina Lilla Ölångs ST Lars Persson Kerstin Andersdotter
1834-01-19 Karolina Billsbro ÖG Samuel Boström Anna Brita Persdotter
1834-01-16 Per Norra Hävdstugan Per Persson Kerstin Persdotter
1834-01-27 Ingrid Lönntorps ST Per Lönn Ingrid Persdotter
1834-01-26 Ingrid Gropptorp Erik Larsson Brita Larsdotter
1834-01-27 Anna Stina Bromma Anders Olsson Anna Pehrsdotter
1834-01-30 Per Vretsta MG Lars Wink Ingrid Ersdotter
1834-01-27 Karl Johan Västra Hultstugan Lars Larsson Brita Olsdotter
1834-01-29 Anna Kåsta ST Erik Fant Brita Olsdotter
1834-02-01 Anna Stina Strömsnäs Kerstin Olsdotter
1834-02-02 Per Johan Högbrunn Stina Olsdotter
1834-02-03 Ingrid Åsen Lars Ersson Brita Larsdotter
1834-02-06 Karl Ålsätter Karl Jönsson Brita Olsdotter
1834-02-08 Anna Vittbro Erik Olsson Anna Persdotter
1834-02-11 Kristina Hagstugan, Vitan Per Andersson Ingrid Olsdotter
1834-02-09 Per Lyttersta Lars Persson Anna Maja Olsdotter
1834-02-12 Petter Skomakarstugan Per Persson Anna Jonsdotter
1834-02-14 Ingrid Ölångsstugan Per Ersson Brita Persdotter
1834-02-16 Maria Nybrostugan Erik Qvick Maja Stina Jansdotter
1834-02-15 Kristina Sjölund Jon Jonsson Ingeborg Andersdotter
1834-02-16 Kerstin Malmbergs VG Olof Persson Kerstin Jansdotter
1834-02-19 Karl Gustav Spånga Bruk Kerstin Nilsdotter
1834-02-19 Ingrid Lund Jon Olsson Anna Ersdotter
1834-02-16 Gustav Axel Ludvig Övre Vannala Karl Gustav Drake Karolina Lagerstedt
1834-03-02 Kerstin Brogetorp Lars Andersson Ingrid Olsdotter
1834-03-01 Brita Hansjöberg Lars Larsson Ingeborg Ersdotter
1834-03-02 Ingrid Bäckstugan Erik Ersson Ingrid Persdotter
1834-03-05 Olof Lunda MG Lars Larsson Ingrid Olsdotter
1834-03-06 Brita Rude Olof Olsson Ingrid Ersdotter
1834-03-07 Anna Galltorp Olof Larsson Anna Persdotter
1834-03-08 Anders Fredrik Rosendal Johan Adolf Söderling Anna Maja Jonsdotter
1834-02-05 Charlotta Susanna Högsjö F.U. von Aken Karolina von Aken
1834-03-09 Per Gäringslund Erik Persson Ingrid Olsdotter
1834-03-10 Lars Nya Kesättersstugan Erik Larsson Kerstin Larsdotter
1834-03-11 Jon Hacksta Jon Olsson Anna Persdotter
1834-03-13 Anders Västra Vintergatan Anders Andersson Brita Karlsdotter
1834-03-15 Anna Stina Myrkärr Per Olsson Kerstin Ersdotter
1834-03-13 Kerstin Säfstaby ÖG Anders Olsson Ingrid Andersdotter
1834-03-15 Kerstin Åby VG Mårten Persson Ingrid Jonsdotter
1834-03-16 Ingrid Sköldnäs ÖG Lars Larsson Kerstin Jonsdotter
1834-03-18 Charlotta Åsen VG Lotta Wingqvist
1834-03-18 Johan Fredrik Sjöstugan Svensson Brita Stina Karlsdotter
1834-03-24 Brita Gunviken Erik Jonsson Karin Jonsdotter
1834-03-27 Ingrid Lagersberg Per Larsson Anna Jonsdotter
1834-03-25 Lars Västra Stenstugan Erik Larsson Kerstin Jonsdotter
1834-03-29 Erik Buddetorp Erik Ersson Anna Larsdotter
1834-03-31 Lars Skriven på Billsbro Rote Brita Andersdotter
1834-04-02 Erik Henala Olof Larsson Anna Olsdotter
1834-04-01 Albertina Wilhelmina Jakobsberg Jakobsson Anna Östergren
1834-04-09 Brita Sandstugan Kerstin Larsdotter
1834-04-12 Anna Stina Munktorpsstugan Anders Olsson Anna Stina Klasdotter
1834-04-09 Erik Fredrik Österby ST Jan Öst Maja Stina Nilsdotter
1834-04-12 Karin Bäcktorpslund Erik Jonsson Brita Larsdotter
1834-04-14 Anna Kavlinge Olof Andersson Ingrid Jonsdotter
1834-04-14 Olof Stenstugan Erik Jonsson Kerstin Ersdotter
1834-04-19 Lars Vretsta Per Larsson Anna Ersdotter
1834-04-20 Erik Stensborg P. Bergqvist Anna Ersdotter
1834-04-21 Karl Erik Svartån Jonas Larsson Karin Olsdotter
1834-04-24 Anna Stina Moviken Stina Ersdotter
1834-04-26 Johanna Äng Erik Ersson Brita Ersdotter
1834-04-28 Lars Johan Österlund Lars Larsson Greta Gabrielsdotter
1834-05-01 Erik Olofsstugan Erik Persson Kerstin Olsdotter
1834-05-04 Lars Skallbol Per Jonsson Kerstin Larsdotter
1834-05-05 Erik Nytorpsstugan Erik Larsson Anna Larsdotter
1834-05-08 Ingrid Norrspånga Lars Jonsson Karin Olsdotter
1834-05-07 Per Hagstugan, Solberga Erik Persson Brita Olsdotter
1834-05-13 Ingrid Stavhälla Hamn Erik Persson Brita Olsdotter
1834-05-24 Gustav Kubbetorp Erik Andersson Maja Andersdotter
1834-05-25 Anna Oppeberga Lars Larsson Brita Persdotter
1834-05-26 Erik Ålsätter Lars Larsson Anna Jonsdotter
1834-05-23 Ingrid Buddetorp Lars Olsson Kerstin Jonsdotter
1834-05-27 Per Erik Söderspånga Johan Erik Broman Ingrid Svensdotter
1834-05-28 J... Sköldnäs MG Lars Larsson Kerstin Ersdotter
1834-05-31 Jonas Kåsta UG Olof Jonsson Brita Andersdotter
1834-05-31 Anders Wilhelm Skenäs Johan Hermansson Beata Ulrika Hallgren
1834-06-02 Karl Johan Lilla Håkanstorp Johan Petter Persson Katarina Ersdotter
1834-05-31 Erik Hagtorp, Vannala Lars Gustavsson Ingeborg Olsdotter
1834-06-03 Anna Stina Skårsnäs Gustav Larsson Ulla Andersdotter
1834-06-04 Per Svanvik Per Olsson Ingrid Andersdotter
1834-06-01 Ingrid Ramstorp Jon Jonsson Ingrid Jonsdotter
1834-06-10 Olof Kåsta NerG Olof Olsson Anna Ersdotter
1834-06-12 Maja Lisa Lunda SG ST Sven Rahm Brita Persdotter
1834-06-14 Lars Norrspånga VG Jan Nilsson Kerstin Ersdotter
1834-06-17 Anna Gäringshäll Erik Larsson Ingeborg Jonsdotter
1834-06-16 Lars Västra Vintergatan Per Persson Kerstin Ersdotter
1834-06-19 Kerstin Hökhultslund Per Syren Brita Olsdotter
1834-06-23 Anna Sjöstugan Erik Persson Brita Ersdotter
1834-06-27 Olof Marsjö MG Jakob Ersson Anna Jonsdotter
1834-06-29 Ingrid Äspetorp Lars Olsson Ingrid Olsdotter
1834-07-05 Kristina Ulrika Säfstaholm Petter Winterros Kerstin Andersdotter
1834-07-06 Jon Nedre Stavhälla Olof Persson Anna Persdotter
1834-07-08 Per Viktor Spånga Bruk Per Niklas Örn Brita Stina Andersdotter
1834-07-07 Per Stora Sjögetorp Per Andersson Anna Persdotter
1834-07-04 Fredrik Baggetorp Per Olsson Kerstin Olsdotter
1834-07-16 Stina Lotta Brene ST Erik Slut Kerstin Larsdotter
1834-07-13 Brita Katarina Österby Jonas Ersson Anna Olsdotter
1834-07-16 Erik Hagstugan, Vretsta Anders Ersson Kerstin Persdotter
1834-07-17 Olof Såghagsstugan, Skenäs Erik Ersson Brita Persdotter
1834-07-17 Lars Sliparbol Olof Olsson Kerstin Larsdotter
1834-07-17 Olof Grindstugan, Söderspånga Jonas Larsson Anna Persdotter
1834-07-17 Brita Vitmossen Per Olsson Brita Larsdotter
1834-07-23 Kerstin Brenestugan Per Ersson Kerstin Persdotter
1834-07-24 Ingrid Lilla Stensätter Per Gustavsson Kerstin Olsdotter
1834-07-25 Olof Sjögöle Jon Persson Kerstin Larsdotter
1834-07-25 Anna Vad VG Lars Olsson Anna Ersdotter
1834-07-25 Kerstin Marsjö ÖG Erik Larsson Brita Ersdotter
1834-07-30 John William Gate Anders Lennberg Sofia Fröling
1834-08-02 Wilhelm Johannisberg Jonas Linde Stina Lisa Persdotter
1834-08-04 Per Malmbergs ST Jonas Frits Anna Persdotter
1834-08-14 Brita Stina Berga SG ST Karl Fredrik Hjelm Maja Stina Persdotter
1834-08-18 Olof Anderstorp Per Persson Brita Persdotter
1834-08-15 Brita Sörtorp Olof Larsson Karin Jonsdotter
1834-08-19 Per Kavlinge Lars Olsson Ingrid Olsdotter
1834-08-22 Brita Tegelslagarstugan Anders Jonsson Stina Jonsdotter
1834-08-19 Anna Lotta Högsjö Bruk Jakob Valley Anna Persdotter
1834-08-26 Anna Maria Målvikstorp Engqvist Elisabet Fredin
1834-08-30 Anna Bärle Olof Karlsson Anna Andersdotter
1834-08-31 Kerstin Oppsala Per Persson Ingrid Ersdotter
1834-08-31 Lars Gustav Stora Stensätter Lars Ersson Maja Stina Ersdotter
1834-09-03 Karin Munktorp Olof Ersson Anna Persdotter
1834-09-06 Klas Mattsboda Jonas Jonsson Maja Lisa Ersdotter
1834-09-07 Per Johan Oppsala ST Johan Petter Jarl Brita Persdotter
1834-09-15 Ingrid Lunda SG Anders Andersson Brita Andersdotter
1834-09-16 Ingrid Gäringe Per Jonsson Ingrid Larsdotter
1834-09-16 Anders Karlslund Olof Bergstedt Karolina Ersdotter
1834-09-18 Ingrid Hökhultsberg Olof Ersson Brita Olsdotter
1834-09-18 Jonas Stora Ölång Jon Karlsson Anna Kajsa Ersdotter
1834-09-17 Eva Lisa Svarttorpsstugan Erik Jonsson Anna Stina Persdotter
1834-09-20 Paulina Charlotta Kr Munktorp Brita Stina Lind.... Widmark
1834-09-24 Kerstin Säfstaby Erik Jonsson Kerstin Olsdotter
1834-09-23 Lars Säfstaby Erik Andersson Brita Larsdotter
1834-09-26 Per Långängen Lars Andersson Kerstin Olsdotter
1834-09-24 Karin Stora Kulltorp Olof Olsson Anna Olsdotter
1834-09-28 Kerstin Billsbro ÖG Jon Jonsson Anna Andersdotter
1834-09-28 Olof Åsen ÖG Lars Ersson Lotta Andersdotter
1834-09-30 Per Spånga Kvarn Jonas Åkerlind Brita Jakobsdotter
1834-09-30 Kerstin Heden Jakob Olsson Anna Larsdotter
1834-09-28 Lars Johan Östra Nordankärr Jan Olsson Brita Persdotter
1834-10-02 Ingrid Östra Bergalund Lars Andersson Brita Persdotter
1834-10-02 Anders Brandstugan Lars Olsson Maja Persdotter
1834-10-06 Anna Vretsta ÖG Per Olsson Karin Ersdotter
1834-10-04 Erik Prostgården Per Persson Ingrid Ersdotter
1834-10-06 Johanna Sofia Gäringe Petter Bengtsson Kajsa Ersdotter
1834-10-09 Brita Hälleråd Per Larsson Anna Ersdotter
1834-10-12 Brita Rude Jon Persson Ingeborg Larsdotter
1834-10-12 Kerstin Rude Jon Persson Ingeborg Larsdotter
1834-10-13 Olof Västra Vintergatans ST Olof Häll Kerstin Jonsdotter
1834-10-16 Erik Gropptorp Lars Larsson Kerstin Ersdotter
1834-10-20 Anna Sofia Svarttorps ST Lars Svarts Anna Larsdotter
1834-10-23 Erik Äng Erik Ersson Anna Olsdotter
1834-10-23 Karl Kulltorp Per Larsson Kerstin Persdotter
1834-10-23 Kerstin Fredrikstorp Per Jonsson Anna Persdotter
1834-10-21 Per Ålsjöstugan Lars Larsson Kerstin Olsdotter
1834-10-25 Lars Johan Gäringshäll Lars Larsson Birgitta Maria Andersdotter
1834-10-24 Anna Birgitta Fredriksberg Per Olsson Anna Larsdotter
1834-10-28 Johanna Skepparstugan Erik Nilsson Greta Andersdotter
1834-10-31 Lars Gillbergatorp Per Ersson Anna Larsdotter
1834-11-02 Johanna Dammkärr Olof Olsson Hugg Maja Stina Andersdotter
1834-11-01 Karin Skyttstugan Olof Larsson Anna Simonsdotter
1834-11-01 Brita Stina Bergalund, Berga Rote Jakob Jakobsson Kerstin Persdotter
1834-11-04 Anna Stina Persberga Petter Haglund Ingrid Jakobsdotter
1834-11-01 Olof Ramstorp Lovisa Svensdotter
1834-11-06 Lars Hacksta Jon Jonsson Anna Jonsdotter
1834-11-07 Erik Vittorp ( Stavhälla ) Erik Larsson Anna Pärsdotter
1834-11-10 Johanna Skogstorp Olof Olsson Brita Larsdotter
1834-11-07 Ingrid Hult Lars Gustavsson Anna Kajsa Ersdotter
1834-11-14 Karl August Gunvikens ST Per From Stina Persdotter
1834-11-14 Brita Maja Malmberg MG Fredrik Mattsson Katarina Olsdotter
1834-11-17 Anna Hacksta Olof Olsson Anna Abrahamsdotter
1834-11-18 Kerstin Norrspånga VG Olof Olsson Anna Jonsdotter
1834-11-19 Lovisa Albertina Gäringsberg Anders Holmqvist Anna Stina Lennström
1834-11-18 Erik Kåsta NerG Per Olsson Brita Ersdotter
1834-11-28 Erik Stavhällsstugan, Kesätters Erik Ersson Brita Larsdotter
1834-11-29 Per Sjölunda, Viks Rote Olof Olsson Anna Persdotter
1834-11-30 Per Johan Båsenberga VG Lars Petter Jonsson Anna Ersdotter
1834-12-03 Lars Fallet Erik Larsson Kerstin Larsdotter
1834-12-02 Anna Stina Nydal, Svarttorps Rote Anders Persson Stina Larsdotter
1834-12-04 Per Ristorpsstugan Per Larsson Ingrid Larsdotter
1834-12-04 Erik Billsbro Erik Olsson Kerstin Olsdotter
1834-12-05 Lars Låttra Lars Larsson Kerstin Ersdotter
1834-12-05 Brita Stina Stavhälla HT Erik Åkerlund Brita Persdotter
1834-12-04 Olof Henala ÖG Lars Mårtensson Kerstin Olsdotter
1834-12-03 Gustav Bäcktorp Nils Larsson Anna Gabrielsdotter
1834-12-07 Brita Stora Målke Erik Ersson Kerstin Persdotter
1834-12-07 Maria Kristina Säfstaholm Mårten Nilsson Anna Maria Filipsson
1834-12-09 Jakob Sköldnäs ÖG Erik Larsson Kerstin Olsdotter
1834-12-08 Lars Mosstorpslund Per Larsson Anna Maja Andersdotter
1834-12-06 Anna Charlotta Nya Gräv Olof Frisell Stina Jansdotter
1834-12-13 Erik Fromhold Oskar Billsbro Bruk Anders Hallgren Lena Maria Sjögren
1834-12-13 Erik Knutstorp Olof Ersson Anna Larsdotter
1834-12-16 Anna Moen Per Larsson Anna Persdotter
1834-12-19 Johanna Sofia Sandåsen, Berga Rote David Torngren Inga Bergman
1834-12-17 Kerstin Norrspånga VG Lars Persson Anna Olsdotter
1834-12-27 Kristina Östra Källarstugan Per Karlsson Wink Ingrid Josiasdotter
1834-12-27 Erik Ekeberg Erik Ersson Karin Nilsdotter
1834-12-27 Anna Stina Mjälnäs Per Jonsson Johanna Klasdotter
1834-12-31 Per Gropptorp Per Ersson Brita Jonsdotter
1835-01-04 Kerstin Lövhällsstugan Olof Olsson Kerstin Ersdotter
1835-01-14 Kerstin Käbbetorp Per Jonsson Anna Larsdotter
1835-01-17 Kristina Charlotta Skriven på Billsbro Rote Kristina Bengtsdotter
1835-01-19 Brita Hälleråd Per Ersson Kerstin Ersdotter
1835-01-24 Ingrid Åby Per Persson Anna Persdotter
1835-01-24 Per Kåsta Erik Persson Brita Persdotter
1835-01-25 Lars Petter Tovekärr Per Larsson Ingrid Andersdotter
1835-01-27 Anders Sandåsen Per Persson Ingrid Jonsdotter
1835-01-27 Dödfött Gossebarn Vad Per Persson Anna Gustavsdotter
1835-02-03 Ingrid Bossbro Erik Ersson Anna Larsdotter
1835-02-03 Karl August Stora Lundbyskogsstugan Jon Björnsson Brita Stina Olsdotter
1835-02-03 Jakob Billsbro ÖG ST Anders Fröjd Anna Jakobsdotter
1835-02-03 Kerstin Gate ST Olof Jonsson Ingeborg Ersdotter
1835-02-05 Maria Karolina Hjälpetorp Olof Lind Karolina Lind
1835-02-04 Per Elverslund Erik Ersson Brita Larsdotter
1835-02-05 Anna Brita Gropptorps HT Anders Karlsson Brita Jonsdotter
1835-02-03 Ingrid Kåltorp Anders Olsson Ingrid Jönsdotter
1835-02-08 Ingrid Per Persson Kerstin Persdotter
1835-02-12 Olof Olofsberg Olof Jonsson Brita Andersdotter
1835-02-13 Karl August Säfstaholm Karl Karlsson Anna Holmberg
1835-02-06 Augusta Maria Skolhuset Olof Wikander Anna Kristina Gusta Österström
1835-02-13 Karl August Lunda MG ST Jan Hurtig Maja Stina Allard
1835-02-15 Per Hagtorp Per Olsson Kerstin Ersdotter
1835-02-19 Anna Norra Lundtorpsstugan Olof Larsson Anna Nilsdotter
1835-02-21 Per Sjögöle Jon Larsson Brita Stina Engzelius
1835-02-05 Maria Karolina Hjälpetorp Olof Lind Karolina Ersdotter
1835-02-17 Anna Fredrika Lilla Sjögetorp Petter Gellerström Anna Persdotter
1835-02-24 Maja Stina Ålö ST Karl Gustav Dolge Stina Ersdotter
1835-03-01 Anders Gustav Spånga Kvarn Lars Johan Boström Karin Andersdotter
1835-03-01 Kerstin Blacktorp Per Persson Kerstin Larsdotter
1835-03-01 Kerstin Ringeråd Anders Larsson Kerstin Olsdotter
1835-03-01 Karl August Gustavsdal Anna Jonsdotter
1835-03-03 Ingrid Stora Gäringslund Erik Persson Ingrid Olsdotter
1835-03-02 Brita Stora Brenetorp Per Ersson Ingrid Persdotter
1835-03-02 Gustav Högsjö Gård Lars Persson Maja Andersdotter
1835-03-03 Karl Johan Rotstugan, Sköldnäs Per Ersson Ingrid Ersdotter
1835-03-06 Brita Hällstugan, Målke Rote Lars Larsson Anna Olsdotter
1835-03-09 Per Hackstastugan Lars Ersson Karin Olsdotter
1835-03-05 Kerstin Larslund, Vännevad Lars Ersson Brita Ersdotter
1835-03-07 Johanna Svarttorp VG Anders Olsson Ingeborg Olsdotter
1835-03-11 Per Vretsta HT Erik Ersson Kerstin Persdotter
1835-03-12 Gustav Erik Södra Billsbrolund Gustav Pihlblad Brita Olsdotter
1835-03-14 Kerstin Viks Löt Per Mårtensson Kerstin Larsdotter
1835-03-11 Anna Stina Skårsnäs Per Skarp Maja Andersdotter
1835-03-14 Karolina Svartåsen Anders Andersson Kajsa Jansdotter
1835-03-16 Lars Östra Kåltorp Lars Persson Brita Persdotter
1835-03-16 Gustav Ede FG Erik Nilsson Stina Kajsa Persdotter
1835-03-16 Karl August Högsjö Bruk Karl Lidström Greta Maja Olsdotter
1835-03-22 Per Erik Lunda FG Erik Olsson Katarina Olsdotter
1835-03-25 Anna Norrspånga VG Anders Olsson Ingrid Olsdotter
1835-03-27 Karl Svartåstugan Anders Andersson Anna Larsdotter
1835-03-26 Gustav Finnstorp VG C.G. Andersson Anna Maja Jonsdotter
1835-03-24 Kerstin Marsjö ÖG Per Olsson Anna Persdotter
1835-04-01 Erik Viala FG Jon Larsson Brita Jonsdotter
1835-04-03 Lars Södra Viksätter Per Larsson Stina Olsdotter
1835-03-28 Karl Gustav Spånga Bruk Adolf Palmqvist Stina Kajsa Persdotter
1835-04-01 Lars Stora Håkanstorp Erik Mårtensson Ingrid Jakobsdotter
1835-04-03 Kerstin Ängs ST Olof Brink Brita Ersdotter
1835-04-08 Kristina Perstorp L. Persson Anna Andersdotter
1835-04-03 Brita Skogstorp Olof Ersson Brita Larsdotter
1835-04-14 Lars Billsbro ST Per Bok Ingrid Olsdotter
1835-04-16 Ulla Fredrika Äsphult Karl Bergström Brita Karlsdotter
1835-04-17 Lars Vikstorp Lars Persson Stina Gustavsdotter
1835-04-16 Adolf Fredrik Svartängsstugan Olof Andersson Anna Katarina Jansdotter
1835-04-17 Per Gruvstugan, Berga Rote Per Olsson Anna Olsdotter
1835-04-17 Petter Stockbäcken Erik Persson Anna Larsdotter
1835-04-19 Karl Johan Billsbro ÖG Samuel Boström Anna Brita Persdotter
1835-04-12 Per Mosstorp Erik Larsson Brita Ersdotter
1835-04-22 Brita Hjälmsätter Lars Larsson Kerstin Jakobsdotter
1835-04-20 Erik Vad VG Per Persson Karin Persdotter
1835-04-22 Johanna Lindbol Jonas Andersson Anna Lisa Berggren
1835-04-25 Johanna Stockbäckslund Erik Karlsson Anna Brita Andersdotter
1835-04-26 Erik Älingstorp Erik Olsson Ingrid Larsdotter
1835-04-30 Johanna Ärenstugan Per Larsson Anna Stina Jonsdotter
1835-04-27 Anna Beata Spånga Bruk Johan Adolf Wahlberg Elsa Bengtsdotter
1835-04-29 Nils Jarl Bolivar Billsbro Bruk Johan Lennström Anna Kristina Berggren
1835-05-03 Klas Johan Äng Nils Nilsson Greta Lisa Persdotter
1835-05-04 Lars Nedre Vannala Erik Larsson Brita Andersdotter
1835-05-05 Erik Östra Hultstugan Erik Ersson Brita Larsdotter
1835-05-05 Karl August Skenäs Petter Grönqvist Katarina Olsdotter
1835-05-05 Kerstin Norra Hanstastugan Lars Ersson Ingrid Ersdotter
1835-05-11 Olof Långängen E. Persson Ingrid Olsdotter
1835-05-12 Olof Stenstorp Erik Ersson Anna Ersdotter
1835-05-14 Petter Oppsala Per Persson Brita Olsdotter
1835-05-13 Anna Lotta Gropptorp Katarina Jansdotter
1835-05-18 Anna Sandvik Olof Olsson Kerstin Persdotter
1835-05-19 Johanna Berg Samuel Johansson Lena Olsdotter
1835-05-21 Karolina Vad VG ST Ingrid Olsdotter
1835-05-21 Lars Gustav Västra Bergalund Olof Borg Kerstin Larsdotter
1835-05-23 Johan Spånga Bruk Isak Skärström Maria Skult
1835-05-23 Kerstin Lönntorp Jon Olsson Anna Olsdotter
1835-05-27 Lars Ålsätter Erik Jonsson Ingeborg Larsdotter
1835-05-26 Anna Oppeberga HT Lars Lundqvist Ingeborg Olsdotter
1835-05-26 Erik Billsbro MG Olof Olsson Brita Andersdotter
1835-05-27 Karolina Säfstaholm Lars Andersson Anna Maria Ersdotter
1835-05-28 Anna Ålö Erik Larsson Anna Persdotter
1835-05-28 Olof Vännevad Olof Joelsson Brita Jonsdotter
1835-05-30 Anna Katarina Lilla Målke Erik Ersson Anna Jonsdotter
1835-05-28 Gustav Eriksberg, Lundtorp Erik Ersson Johanna Svensdotter
1835-06-01 Lars Åbrostugan Jon Jonsson Kerstin Andersdotter
1835-05-30 Lars Petter Söderspånga ST Lars Sör Brita Persdotter
1835-06-02 Lars Norrspånga ST Erik Sparf Ingrid Persdotter
1835-06-01 Per Erik Baggetorp, Svarttorps Rote Per Ersson Anna Mårtensdotter
1835-06-02 Nils Adolf Övre Vannala Karl Gustav Drake Karolina Lagerstedt
1835-06-10 Lars Kesätters HT Lars Olsson Anna Larsdotter
1835-06-13 Kerstin Stora Lundbyskog Per Ersson Anna Ersdotter
1835-06-14 Erik Vadstorp Olof Olsson Kerstin Persdotter
1835-06-15 Lars Norra Prästkärrsstugan Anders Olsson Anna Persdotter
1835-06-15 Karl Stora Målke Erik Ersson Kertin Larsdotter
1835-06-15 Brita Hansta Jon Jonsson Kerstin Ersdotter
1835-06-16 Erik Vittbro Lars Andersson Brita Olsdotter
1835-06-19 Kerstin Marsjöholm Olof Jonsson Anna Lisa Olsdotter
1835-06-21 Karl Ålsätter Lars Larsson Ingrid Olsdotter
1835-06-25 Erik Karlstorp Erik Persson Brita Nilsdotter
1835-06-25 Johanna Gäringsnäs Per Persson Anna Kajsa Karlsdotter
1835-07-04 Olof Norra Stavhälla Per Persson Anna Larsdotter
1835-07-05 Brita Stora Sjögetorp Lars Ersson Ingeborg Olsdotter
1835-07-05 Per Vad Ög Per Olsson Brita Larsdotter
1835-07-08 Per Pettersborg Per Ersson Anna Larsdotter
1835-07-15 Anna Vikstorp Lars Abrahamsson Brita Persdotter
1835-07-14 Olof Jakobstorp Olof Olsson Ingeborg Larsdotter
1835-07-15 Karl Johan Ladukärr Karl Fredrik Söderling Maja Brita Sundberg
1835-07-14 Kerstin Lilla Brene Per Persson Brita Persdotter
1835-07-15 Ingrid Berga SG Jon Andersson Brita Larsdotter
1835-07-15 Karin Stora Målke Lars Larsson Kerstin Persdotter
1835-07-18 Karl August Mjälnäs Karl Gustav Larsson Anna Kajsa Klasdotter
1835-07-19 Johanna Erstorp, Svarttorps Rote Larsson Anna Maja Andersdotter
1835-07-21 Johanna Karstorp, Svarttorps Rote Erik Persson Stina Kajsa Olsdotter
1835-07-21 Karl Gustav Abrahamstorp Karl Nilsson Kerstin Olsdotter
1835-07-22 Karolina Sliparbols ST Erik Spets Brita Stina Andersdotter
1835-07-24 Olof Gunviken Peter Säf Ingrid Persdotter
1835-07-26 Per Björksätter Jon Persson Kerstin Mårtensdotter
1835-07-27 Brita Stina Nyängsstugan Per Persson Brita Maja Persdotter
1835-07-29 Kerstin Brännskogen Olof Olsson Kerstin Ersdotter
1835-08-02 Kerstin Marsjö ÖG Lars Larsson Kerstin Persdotter
1835-08-02 Johanna Gustava Berga HT Karl Fredrik Hindorff Kristina Persdotter
1835-08-05 Mauritz Johan Robert Övre Stavhälla Axel Casimir Ekström Sofia Elisabet Rydberg
1835-08-06 Ingrid Björkmon Erik Olsson Ingrid Andersdotter
1835-08-08 Kristina Ersstugan Per Jonsson Anna Olsdotter
1835-08-05 Johan Christinetorp Olof Larsson Ingeborg Persdotter
1835-08-13 Lars Källgölet Lars Persson Kerstin Olsdotter
1835-08-13 Kerstin Nysättersstugan, Viks Rote Olof Jonsson Kerstin Ersdotter
1835-08-14 Olof Berg Lars Persson Kerstin Olsdotter
1835-08-19 Anna Säfstaby NG Erik Nilsson Kerstin Olsdotter
1835-08-19 Karolina Udden, Svarttorps Rote Erik Andersson Anna Jakobsdotter
1835-08-20 Anna Stina Norra Åtorpsstugan Karl Adolf Klasson Ingrid Larsdotter
1835-08-26 Lars Erik Plomtorp Olof Andersson Anna Maja Andersdotter
1835-08-27 Lars Solberga ST Lars Gask Ingrid Ersdotter
1835-08-28 Maria Sofia Högsjö Bruk Jakob Högberg Karin Ersdotter
1835-09-01 Kerstin Sandäng Johan Larsson Anna Persdotter
1835-09-05 Ingrid Vännevad Per Persson Anna Joelsdotter
1835-09-09 Lars Henala VG Erik Larsson Anna Ersdotter
1835-09-09 Anna Kåsta UG Per Olsson Ingeborg Olsdotter
1835-09-09 Anna Greta Nyängslund Lars Olsson Ingrid Olsdotter
1835-09-09 Ingrid Kåsta NerG Olof Larsson Ingrid Olsdotter
1835-09-08 Frans Adolf Spånga Bruk Cl. Axel Holmgren Ulrika Nordström
1835-09-14 Ingrid Hälleråd Erik Ersson Anna Persdotter
1835-09-13 Kerstin Katrineberg Per Persson Karin Persdotter
1835-09-17 Karolina Lilla Ölång Anders Olsson Brita Larsdotter
1835-09-17 Anna Brogetorp Lars Andersson Ingrid Olsdotter
1835-09-17 Per Säfstaby ÖG Erik Larsson Brita Persdotter
1835-09-22 Jonas Kåsta NerG Per Persson Anna Jonsdotter
1835-09-21 Gustav Vidåker Per Persson Anna Gustavsdotter
1835-09-21 Per Vidåker Per Persson Anna Gustavsdotter
1835-09-24 Kerstin Vik VG Lars Olsson Ingrid Ersdotter
1835-09-19 Fredrika Kristina Hacksta Kerstin Ersdotter
1835-09-26 Per Mellan Vannala Mårten Persson Ingrid Jonsdotter
1835-09-28 Lars Oppeberga Anders Bengtsson Anna Ersdotter
1835-09-30 Anders Fredrik Båsenberga VG Anders Hellstrand Magdalena Söderling
1835-10-01 Brita Vannalastugan Olof Ersson Anna Ersdotter
1835-10-04 Per Västra Nyängsstugan Erik Olsson Brita Jonsdotter
1835-10-05 Lars Hällgöle Lars Lars Ingrid Ersdotter
1835-10-05 Karl Fredrik Knutstorps ST Anders Groth Greta Lisa Andersdotter
1835-10-07 Jakob Vadstorp Per Persson Kerstin Olsdotter
1835-10-06 Eva Stina Skiljebäcken Karl Karlsson Johanna Persdotter
1835-10-07 Olof Strömsnäs Olof Olsson Anna Brita Ersdotter
1835-10-08 Anna Perstorp Per Ersson Anna Larsdotter
1835-10-11 Jonas Svaneberg Per Ersson Ingrid Persdotter
1835-10-17 Ingrid Vretsta MG Olof Larsson Kerstin Ersdotter
1835-10-14 Anna Stina Färnholmen Petter Persson Farendahl Stina Larsdotter
1835-10-16 Anders Wilhelm Högsjö Bruk A. Skyllerqvist Anna Olsdotter
1835-10-15 Brita Brännskogen Lars Ersson Brita Jonsdotter
1835-10-14 Anders Svanvik Per Olsson Ingrid Andersdotter
1835-10-15 Per Gunviken Olof Persson Marit Larsdotter
1835-10-20 Anna Stina Rostorp Ulrika Winterros
1835-10-18 Erik Västra Stenstugan Erik Larsson Kerstin Jonsdotter
1835-10-21 Anders Gustav Åsen VG Anders Lundström Brita Kajsa Mossberg
1835-10-20 Lars Otto Fränntorp Jonas Ersson Eva Greta Gustavsdotter
1835-10-22 Erik Kaplansgården Lars Ersson Kerstin Olsdotter
1835-10-25 Kerstin Rosendal Lars Larsson Brita Jonsdotter
1835-10-29 Anna Sofia Nerde Vannala Anders Persson Anna Klasdotter
1835-10-27 Erik Gustav Mjälnässtugan Erik Larsson Brita Maja Persdotter
1835-11-02 Lars Mogetorp Per Nilsson Anna Larsdotter
1835-11-01 Klas Erik Västra Sandstugan Erik Klasson Brita Olsdotter
1835-11-02 Olof Kesätter Olof Olsson Ingrid Larsdotter
1835-11-07 Ingrid Lunda SG Lars Persson Anna Larsdotter
1835-11-07 Anna Lunda SG Lars Persson Anna Larsdotter
1835-11-05 Anders Petter Åby ÖG Kerstin Andersdotter
1835-11-02 Anna Ede FG Lars Gustavsson Ingeborg Andersdotter
1835-11-07 Johanna Mene ST Olof Stoltz Kerstin Ersdotter
1835-11-07 Maria Charlotta Svenstorp Anders Larsson Kerstin Larsdotter
1835-11-16 Johanna Finnholmen Erik Ersson Brita Larsdotter
1835-11-15 Karolina Gustava Skenäs Holmqvist Katarina Andersdotter
1835-11-18 Erik Norrspånga ÖG Erik Olsson Anna Ersdotter
1835-11-19 Kerstin Högbrunn Erik Andersson Kerstin Ersdotter
1835-11-18 Per Erik Kesätters HT Per Eklund Kerstin Larsdotter
1835-11-19 Ingrid Vik ÖG Olof Persson Ingrid Olsdotter
1835-11-19 Karin Buddetorp Erik Sköldman Brita Olsdotter
1835-11-20 Per Östra Mårtensstugan Bonde Ersson Kerstin Persdotter
1835-11-25 Per Sandängsstugan Erik Persson Anna Olsdotter
1835-11-25 Anders Stora Lundbyskog Anders Svensson Kerstin Larsdotter
1835-11-24 Erik Gate Erik Ersson Kerstin Olsdotter
1835-11-25 Lars Fredrik Baggetorps ST Anders Lilja Brita Olsdotter
1835-11-28 Karolina Lunda MG Olof Olsson Maja Stina
1835-12-03 Anna Kåsta UG Olof Jonsson Brita Andersdotter
1835-12-01 Petter Finninge Erik Nilsson Kerstin Olsdotter
1835-12-04 Erik Lilla Målke ST Anders Andersson Brita Karlsdotter
1835-12-03 Per Målvik Lars Persson Anna Andersdotter
1835-12-06 Brita Norra Bergaholm Per Persson Brita Stina Jonsdotter
1835-12-06 Anna Solberga P. Ersson Ingeborg Persdotter
1835-12-07 Per Fredrikstorp Per Jonsson Anna Persdotter
1835-12-10 Per Lövholmen Lars Ersson Anna Nilsdotter
1835-12-14 Johan Stora Målke Anders Persson Kerstin Adolfsdotter
1835-12-19 Anna Kavlinge Per Olsson Ingrid Ersdotter
1835-12-14 Ingrid Hästtorp Olof Persson Anna Ersdotter
1835-12-15 Anna Stina Marsjö Såg Karl Jonsson Anna Olsdotter
1835-12-16 Johanna Karolina Högsjö Bruk Köhler Helena Hellberg
1835-12-21 Per Åsen ÖG Per Olsson Anna Maja Andersdotter
1835-12-22 Gustava Viala SkatteG ST Per Wipp Kerstin Ersdotter
1835-12-21 Karl Rude ST Lars Qvist Maja Stina Nilsdotter
1835-12-24 Johanna Norra Grantorp Olof Lundmark Kerstin Olsdotter
1835-12-23 Kerstin Vads ÖG Erik Ersson Kerstin Jonsdotter
1835-12-23 Brita Stina Stora Kulltorp Erik Ersson Stina Kajsa Olsdotter
1835-12-26 Olof Östra Nordankärr Anna Persdotter
1835-12-26 Fredrik Lindbol Petter Wingqvist Maja Persdotter
1835-12-26 Karolina Lindbol Petter Wingqvist Maja Persdotter
1835-12-31 Anders Lyttersta Olof Andersson Kerstin Gustavsdotter
1835-12-28 Erik Skrivna på Gäringe Rote Lars Jonsson Kerstin Andersdotter
1835-12-28 Karin Ödesbromma Erik Ersson Kerstin Larsdotter
1835-12-28 Jonas Gunviken Erik Jonsson Karin Jonsdotter
1835-12-22 Knut Josef Åsen VG Per Erik Lindahl Karin Widberg
1836-01-06 Anna Billsbro VG Erik Olsson Anna Olsdotter
1836-01-09 Erik Berga NG Erik Olsson Anna Persdotter
1836-01-12 Per Vattendalen Per Larsson Kerstin Larsdotter
1836-01-12 Karl Fredrik Säfstaholm Kristina Högberg
1836-01-11 Hilda Erika Kaplansgården Erik Åkerstein Albertina Enhörning
1836-01-14 Karl Fredrik Skrivna på Berga Rote Sven Kristian Winberg Juliana Dohna
1836-01-17 Anna Kikurn Per Gustavsson Anna Persdotter
1836-01-17 Kerstin Kikurn Per Gustavsson Anna Persdotter
1836-01-18 Olof Oppeberga Kerstin Olsdotter
1836-01-18 Ingrid Ellfalla Erik Persson Anna Persdotter
1836-01-17 Ingrid Ristorp Per Jonsson Brita Ersdotter
1836-01-21 Lars Bistorp Lars Persson Kerstin Olsdotter
1836-01-21 Karl Johan August Högsjö Bruk Anders Tolf Anna Brita Dalin
1836-01-23 Karl Gustav Skogaberg Lars Bom Brita Stina Ström
1836-01-23 Anna Stina Skogaberg Lars Bom Brita Stina Ström
1836-01-24 Per August Bromma Olof Olsson Anna Persdotter
1836-01-24 Lars Johan Håltorp Anna Jansdotter
1836-01-26 Per Erik Fernholmen Anna Persdotter
1836-01-30 Johanna Skrivna på Vretsta Rote Anders Jansson Kristina Svensdotter
1836-01-28 Lars Stora Målke Lars Månsson Maja Olsdotter
1836-01-28 Jonas Bresätter Jon Persson Brita Olsdotter
1836-01-27 Erik August Skallbols ST Olof Lång Ingrid Klasdotter
1836-01-31 Karin Ramstorp Jon Jonsson Ingrid Jonsdotter
1836-01-28 Matilda Uria Sockenstugan Jonas Andersson Katarina Mossberg
1836-02-04 Anna Stina Janslund Johan Jansson Brita Jonsdotter
1836-02-04 Erik Gate Erik Andersson Anna Persdotter
1836-02-12 Kerstin Hushällsstugan Jakob Jakobsson Anna Persdotter
1836-02-07 Per Galltorp Lars Larsson Kerstin Ersdotter
1836-02-15 Erik Hagstugan, Kärrtorp Olof Andersson Ingeborg Karlsdotter
1836-02-15 Kerstin Västra Hällbäcken Erik Persson Anna Andersdotter
1836-02-15 Per Gamla Kesättersstugan Lars Larsson Ingrid Olsdotter
1836-02-18 Johanna Bäcktorp Nils Larsson Anna Gabrielsdotter
1836-02-19 Karl Rosenlund Per Ros Ingrid Jonsdotter
1836-02-21 Brita Bältstickarstugan Per Karlsson Anna Persdotter
1836-02-21 Anna Stina Ängs ST Per Glad Kerstin Jonsdotter
1836-02-23 Johanna Katarina Snåra Erik Olsson Katarina Svensdotter
1836-02-23 Johanna Lunda SG ST Sven Rahm Brita Persdotter
1836-02-25 Ingrid Östra Vikslund Olof Persson Anna Persdotter
1836-02-27 Maria Bondgölet Olof Olsson Margareta Ersdotter
1836-02-27 Olof Jeriko Erik Ersson Kerstin Persdotter
1836-02-29 Lars Gäringstorp Olof Larsson Kerstin Larsdotter
1836-03-06 Ingrid Vännevad Joel Joelsson Brita Persdotter
1836-03-04 Albertina Skriven på Svarttorps Rote Anna Johansdotter
1836-02-28 Per Johan Dammen Johan Sandell Sara Lisa Ersdotter
1836-03-07 Ingrid Viala FG Per Larsson Ingrid Olsdotter
1836-03-08 Ingrid Skallbol Anna Stina Persdotter
1836-03-09 Gustav Stengården Jan Nilsson Kerstin Ersdotter
1836-03-17 Brita Stina Nordantorp Erik Ersson Kajsa Larsdotter
1836-03-23 Per August Låttra Per Jonsson Anna Persdotter
1836-03-21 Dödfött Gossebarn Äspetorp Anna Persdotter
1836-03-24 Kerstin Ölångsstugan Per Ersson Brita Persdotter
1836-03-26 Anna Stina Saltorp Karl Erik Andersson Anna Katarina Larsdotter
1836-03-26 Karl Gustav Stenstorp Magnus Persson Anna Andersdotter
1836-03-30 Ingrid Sjögöle Per Persson Karin Persdotter
1836-04-02 Fredrik Spånga Bruk A. Nordgren Eva Lisa Wi...gg
1836-04-02 Beata Spånga Bruk A. Nordgren Eva Lisa Wi...gg
1836-04-01 Lars Kåsta UG Lars Ersson Brita Olsdotter
1836-04-02 Matilda Södra Billsbrolund Anna Olsdotter
1836-04-01 Olof Finnstorp ÖG Erik Olsson Anna Jonsdotter
1836-04-03 Erik Stora Sjögetorp Per Ersson Kerstin Olsdotter
1836-04-10 Gustav Ede FG Erik Nilsson Stina Kajsa Persdotter
1836-04-12 Erik Brinkstugan, Stavhälla Erik Ersson Ingrid Larsdotter
1836-04-10 Per Sliparbol Olof Olsson Kerstin Larsdotter
1836-04-14 Per Vretsta ÖG Lars Wink Ingrid Ersdotter
1836-04-04 Karl Otto Wilhelm Spånga Bruk Johanna Elisabet Lundqvist
1836-04-16 Lars Västra Nästorpsstugan Per Jonsson Kerstin Larsdotter
1836-04-19 Per Björnsätter Olof Olsson Brita Olsdotter
1836-04-20 Lars Fredrik Låttra HT Anders Ekengren Ulrika Persdotter
1836-04-20 Brita Stina Låttra HT Anders Ekengren Ulrika Persdotter
1836-04-21 Lars Lilla Sjögetorp Brita Olsdotter
1836-04-28 Erik Kärrtorp Per Larsson Karin Persdotter
1836-04-25 Olof Ås ST Olof Ragnar Ingrid Ersdotter
1836-04-26 Lars Söderspånga NG Olof Larsson Anna Larsdotter
1836-05-03 Brita Ullevi Anders Olsson Anna Jonsdotter
1836-05-04 Karolina Ålöstugan Lars Olsson Ingrid Larsdotter
1836-05-04 Kerstin Skomakarstugan Lars Larsson Ingrid Persdotter
1836-05-04 Erik Hebystugan Anders Larsson Anna Ersdotter
1836-05-06 Anders Tovekärr Per Larsson Ingrid Andersdotter
1836-05-05 Karolina Klastorp Erik Olsson Ingrid Jansdotter
1836-05-07 Brita Würtemberg Ingrid Persdotter
1836-05-09 Anna Knutstorp Olof Gustavsson Brita Andersdotter
1836-05-11 Ingrid Säfstaby ÖG Erik Larsson Ingrid Persdotter
1836-05-12 Brita Logölet Olof Jonsson Kerstin Larsdotter
1836-05-13 Karolina Dammkärr Olof Olsson Hugg Maja Stina Andersdotter
1836-05-13 Charlotta Dammkärr Olof Olsson Hugg Maja Stina Andersdotter
1836-05-19 Anna Brita Stora Sjögetorp Fredrik Jansson Ingrid Persdotter
1836-05-20 Anna Nybrostugan Erik Olsson Qvick Maja Stina Andersdotter
1836-05-19 Johanna Gate ST Per Gustav Sohl Brita Andersdotter
1836-05-17 Per Erik Nyängslund Erik Ersson Kerstin Olsdotter
1836-05-24 Kerstin Östra Nybrostugan Erik Larsson Anna Larsdotter
1836-05-24 Erik Finninge NerG Olof Nilsson Ingrid Jansdotter
1836-06-05 Kerstin Käbbetorp Per Olsson Anna Stina Jonsdotter
1836-06-12 Brita Anderstorp Per Persson Brita Persdotter
1836-06-15 Karl Peter Kilsbacken Per Persson Karin Olsdotter
1836-06-17 Kerstin Malmberg ÖG Lars Ersson Kerstin Ersdotter
1836-06-16 Per Gustav Åsstugan Jan Holmberg Brita Lindgren
1836-06-22 Johan August Mjälnäs Johan Ersson Brita Jonsdotter
1836-06-22 Kerstin Kavlinge Olof Ersson Kerstin Ersdotter
1836-06-19 Johan Fredrik Högsjö Bruk Johan Erik Carlberg Ingrid Olsdotter
1836-06-25 Erik Finnstorp VG Olof Olsson Kerstin Ersdotter
1836-06-30 Per Snåra Olof Persson Anna Persdotter
1836-07-03 Kerstin Stenåsen, Berga Rote Anders Andersson Ingrid Olsdotter
1836-07-06 Lars Gustav Ålö ST C.G. Dolge Stina Ersdotter
1836-07-08 Johanna Hanstalund Erik Jonsson Anna Jonsdotter
1836-07-11 Kristina Amalia Läppe Kvarn Erik Ersson Nordholm Kerstin Ersdotter
1836-07-15 Dödfött Flickebarn Uddgölsstugan Lars Larsson Ingrid Olsdotter
1836-07-09 Olof Källmostugan Erik Olsson Anna Ersdotter
1836-07-16 Erik Berga SMG Mårten Mårtensson Brita Ersdotter
1836-07-19 Brita Stina Vadslund Erik Larsson Anna Persdotter
1836-07-16 Johanna Norra Lindåsen Lars Olsson Brita Gustavsdotter
1836-07-19 Anders Säfstaby NMG Olof Olsson Kerstin Olsdotter
1836-07-25 Olof Bromma Per Olsson Anna Olsdotter
1836-07-24 Dödfött Flickebarn Asplunda Per Ersson Stina Kajsa Ersdotter
1836-07-27 Per Sörtorp Olof Larsson Karin Jansdotter
1836-07-28 Ingrid Stenholmen Per Olsson Maria Andersdotter
1836-07-30 Brita Maja Kåfallsstugan Peter Persson Kerstin Andersdotter
1836-07-29 Gustava Ormön / Virensö Johan Ersson Gustava Nilsdotter
1836-07-30 Kerstin Säfstaby NMG Per Persson Brita Persdotter
1836-08-08 Per Ålsätter Lars Larsson Anna Jonsdotter
1836-08-10 Karin Målkestugan Anders Olsson Kerstin Larsdotter
1836-08-12 Dödfött Flickebarn Vitan Lars Ersson Karin Lotta Nilsdotter
1836-08-15 Per Erik Olsberga Lars Larsson Ingrid Andersdotter
1836-08-16 Karl Fredrik Erikslund Erik Mårtensson Huss Maria Jonsdotter
1836-08-15 Erik Sjölunda Erik Olsson Anna Persdotter
1836-08-16 Olof Ärnebäckstorp Olof Jonsson Anna Persdotter
1836-08-15 Karin Berga NMG Erik Jonsson Kerstin Olsdotter
1836-08-19 Erik Larslund, Berga Rote Lars Persson Brita Persdotter
1836-08-21 Kerstin Vännevad Lars Persson Stina Persdotter
1836-08-23 Per Säfstaholm Erik Ersson Ingrid Persdotter
1836-08-29 Lars Övre Vannala Olof Olsson Hero Kerstin Larsdotter
1836-08-29 Brita Oppeberga Lars Larsson Brita Persdotter
1836-08-28 Erik Vretsta VG Olof Ersson Anna Olsdotter
1836-08-31 Per Lindbol Erik Larsson Kerstin Jönsdotter
1836-09-03 Ingrid Ärenstugan Per Larsson Anna Stina Jonsdotter
1836-09-05 Kristina Charlotta Lundtorp Karl Gustav Welin Kajsa Lotta Branting
1836-08-31 Johan Solbergatorp Lars Jonsson Anna Greta Olsdotter
1836-09-03 Per Sköldnäs MG Lars Larsson Kerstin Ersdotter
1836-09-06 Stina Lotta Lillsjötorp Lars Jonsson Anna Maja Nilsdotter
1836-09-06 Anna Stenhagsstugan Lars Gabrielsson Ingrid Larsdotter
1836-09-15 Maja Stina Karlslund, Marsjö Rote Karl Gustav Malmberg Ingrid Larsdotter
1836-09-17 Brita Galltorp Olof Ersson Ingrid Persdotter
1836-09-16 Lars Knutstorp Olof Ersson Anna Andersdotter
1836-09-14 Anna Krigsberg Per Nilsson Anna Olsdotter
1836-09-04 Lars Gustav Åsen Lars Ersson Anna Maja Persdotter
1836-09-18 Karl Johan Åbylund Jon Persson Brita Larsdotter
1836-09-22 Erik Malmberg FG ST Jonas Fritz Anna Persdotter
1836-09-23 Kerstin Mene Olof Larsson Anna Larsdotter
1836-09-24 Olof Vikstorpsstugan Per Ersson Kerstin Larsdotter
1836-09-29 Anders Gustav Spånga Bruk ( Västra Åbrost Jonas Petersson Brita Maria Östensdotter
1836-09-25 Erik Backetorp Per Olsson Ingrid Larsdotter
1836-10-02 Erik Henala VG Erik Andersson Brita Persdotter
1836-10-01 Karl Olof Östra Vintergatans ST Karl Johan Winter Brita Maja Jansdotter
1836-10-01 Anna Stina Ängstugan, Vretsta Rote Kerstin Jonsdotter
1836-10-06 Per Norrspånga ÖG Erik Jakobsson Kerstin Persdotter
1836-10-06 Erik Lindbol Lars Larsson Ingeborg Ersdotter
1836-10-09 Anna Vik Erik Olsson Anna Persdotter
1836-10-08 Per Erik Persberga Per Jakobsson Haglund Ingrid Jakobsdotter
1836-10-10 Anna Lunda MG Lars Larsson Ingrid Olsdotter
1836-10-10 Anna Säfstaby VG Erik Jonsson Kerstin Olsdotter
1836-10-02 Emilia Högsjö Bruk Karl Fredrik Boman Ingrid Arnell
1836-10-11 Karl Johan Västra Dammstugan Anders Karlsson Anna Lisa Olsdotter
1836-10-16 Kristina Gate Olof Olsson Anna Brita Ersdotter
1836-10-16 Anna Gate Olof Olsson Anna Brita Ersdotter
1836-10-17 Karin Stavhällsstugan, Kesätters Erik Ersson Brita Larsdotter
1836-10-21 Kristina Finnsätter Erik Ersson Kerstin Jonsdotter
1836-10-20 Lars Larstorp Anders Olsson Ingrid Olsdotter
1836-10-20 Brita Stina Strömsnäs Per Olsson Kristina Andersdotter
1836-10-20 Johanna Lönntorps ST Per Lönn Ingrid Persdotter
1836-10-24 Lars Lundtorp Jon Larsson Anna Ersdotter
1836-10-25 Per Kåsta NerG Per Larsson Anna Jonsdotter
1836-10-24 Erik Lundtorp Jon Larsson Anna Ersdotter
1836-10-26 Dödfött Gossebarn Fränntorps ST Anders Frid Kerstin Larsdotter
1836-10-26 Lars Söderspånga NG Per Persson Brita Persdotter
1836-10-29 Erik Åsen ÖG Lars Ersson Brita Larsdotter
1836-10-24 Fanny Svarttorp ÖG Anders Wilhelm Uhr Katarina Lovisa Wahrenberg
1836-11-01 Karl Adolf Wilhelm Övre Vannala Karl Gustav Drake Karolina Lagerstedt
1836-11-04 August Reinhold Billsbro Bruk Anders Hellberg Lena Maria Sjögren
1836-11-01 Anna Nya Kesättersstugan Erik Larsson Kerstin Larsdotter
1836-11-07 Lars Dalstugan Erik Larsson Anna Maria Månsdotter
1836-11-05 Lars Ekeberg Lars Ersson Ingrid Larsdotter
1836-11-02 Fredrika Sätratorps ST Olof Blücher Brita Nilsdotter
1836-11-08 Anna Stenstugan, Berga Rote Erik Jonsson Kerstin Ersdotter
1836-11-10 Per Erik Gäringe HT Lars Gärling Brita Larsdotter
1836-11-16 Per Ålsätter Erik Ersson Ingrid Olsdotter
1836-11-12 Anna Stina Skyttstugan Olof Larsson Anna Simonsdotter
1836-11-19 Kristina Tutorp Nr 2 Per Ersson Anna Persdotter
1836-11-19 Karolina Lunda MG ST Johan Hurtig Maja Sara Andersdotter
1836-11-21 Dödfött Gossebarn Söderspånga NG Ingrid Ersdotter
1836-11-21 Johanna Torsmossestugan Erik Ersson Anna Kajsa Larsdotter
1836-11-23 Anna Greta Grindstugan, Backa Per Jonsson Anna Kajsa Andersdotter
1836-11-23 Karl Österby ST Johan Öst Maja Stina Nilsdotter
1836-11-26 Erik Sjögöle Jon Persson Kerstin Larsdotter
1836-11-19 Frans August Högsjö Gård Per Lindholm Katarina Zetterberg
1836-11-28 Per Vitmossen Per Olsson Brita Larsdotter
1836-11-28 Per Marsjö ÖG Per Olsson Anna Persdotter
1836-12-01 Erik Heden Jakob Olsson Anna Larsdotter
1836-12-04 Lars Gropptorp Per Persson Kerstin Ersdotter
1836-12-04 Per Rosendal Jon Larsson Anna Persdotter
1836-12-04 Brita Stina Marsjö Såg Karl Jonsson Anna Olsdotter
1836-12-07 Per Vad VG Per Persson Brita Olsdotter
1836-12-06 Ida Amalia Augusta Övre Stavhälla Axel Casimir Ekström Sofia Elisabet Rydberg
1836-12-08 Maria Charlotta Säfstaholm Peter Winterros Kristina Andersdotter
1836-12-12 Brita Kajsa Grindstugan, Backa Lars Andersson Anna Maja Jonsdotter
1836-12-11 Brita Berga SG Per Nilsson Ingrid Ersdotter
1836-12-16 Erik Marsjö ÖG Erik Larsson Anna Brita Ersdotter
1836-12-15 Brita Stina Berga NMG ST Johan Lantz Brita Persdotter
1836-11-28 Hilma Aurora Kristin Skolhuset Olof Wikander Anna Kristina Gusta Österström
1836-12-18 Ingrid Persberg, Vretsta Rote Erik Persson Ingrid Andersdotter
1836-12-18 Emma Billsbro ÖG Samuel Boström Anna Brita Persdotter
1836-12-23 Kerstin Berga SMG Olof Andersson Brita Ersdotter
1836-12-31 Anna Kåsta UG Anna Persdotter
1837-01-01 Erik Billsbro MG Jonas Åkerlind Brita Jakobsdotter
1837-01-01 Dödfött Gossebarn Hacksta Jon Jonsson Anna Jonsdotter
1837-01-04 Johanna Lunda NG Kerstin Olsdotter
1837-01-05 Ingrid Majors Backa Jonas Olsson Brita Olsdotter
1837-01-07 Lena Sofia Görtslinge Gustav Persson Stina Bengtsdotter
1837-01-04 Anna Stockbäcken Erik Persson Anna Larsdotter
1837-01-12 Anna Kåsta UG Anders Andersson Brita Olsdotter
1837-01-10 Sofia Skårsnäs Lars Peter Jonsson Anna Ersdotter
1837-01-09 Lars Johan Kaplansgården Stina Larsdotter
1837-01-14 Knut Erik Kesätter Erik Gustav Keding Anna Stina Hultström
1837-01-16 Erik Backstugan, Ede Per Ersson Anna Larsdotter
1837-01-17 Erik Gustav Bäcktorp Nils Larsson Anna Gabrielsdotter
1837-01-27 Erik Åsens ST Erik Ås Ingrid Andersdotter
1837-01-26 Erik Skomakarstugan, Gäringe Rot Per Persson Anna Jonsdotter
1837-01-23 Karolina Norra Bergalund Jakob Jakobsson Kerstin Persdotter
1837-01-28 Lars Vad VG Lars Olsson Anna Ersdotter
1837-01-31 Fredrika Skriven på Vretsta Rote Ingrid Ersdotter
1837-01-29 Karl Johan Säfstaholm Johan Sjögren Anna Sofia Blomqvist
1837-01-27 Karolina Matilda Sliparbol Karolina Kristina Olsdotter
1837-01-31 Fredrik Gruvstugan, Marsjö Rote Anders Ersson Ingrid Jonsdotter
1837-02-01 Maja Lotta Sjöstugan, Marsjö Rote Nils Svensson Brita Stina Karlsdotter
1837-02-01 Maja Stina Mattsboda Jon Jonsson Hägg Maja Lisa Ersdotter
1837-02-03 Ingrid Vad VG Per Persson Anna Gustavsdotter
1837-02-08 Brita Nysätter, Kesätters Rote Jonas Jonsson Kerstin Olsdotter
1837-02-05 Lars Kåsta NerG Lars Olsson Ingrid Olsdotter
1837-02-05 Jonas Finninge UG Jonas Andersson Maja Stina Ersdotter
1837-02-10 Erik Malmberg VG Olof Persson Kerstin Jansdotter
1837-02-14 Olof Rude Olof Olsson Ingrid Ersdotter
1837-02-13 Per Vännevad Per Persson Anna Joelsdotter
1837-02-14 Ingrid Fredriksberg, Marsjö Rote Erik Olsson Anna Larsdotter
1837-02-17 Kerstin Åtorp Erik Persson Brita Olsdotter
1837-02-14 Karolina Charlotta Högsjö Bruk Johan Erik Hellström Kristina Katarina Andersdotter
1837-02-19 Per Lunda NG Per Jonsson Brita Ersdotter
1837-02-18 Anna Vik ÖG Per Ersson Brita Ersdotter
1837-02-19 Karl Bresättersstugan Anders Andersson Kristina Gustavsdotter
1837-02-18 Erik Norrspånga VG Lars Jonsson Kerstin Olsdotter
1837-02-18 Kerstin Stora Sjögetorp Per Andersson Anna Persdotter
1837-02-22 Adolf Fredrik Säfstaholm Mårten Nilsson Anna Maja Adolfsdotter
1837-02-22 August Spånga Bruk Johan Lennström Anna Kristina Berggren
1837-02-27 Per Erik Finnhult Erik Persson Brita Maja Olsdotter
1837-02-28 Lovisa Båltorp Per Ersson Anna Olsdotter
1837-02-27 Per Erik Nydal, Svarttorps Rote Anders Persson Stina Larsdotter
1837-02-26 Klas Gustav Västra Sandstugan Johan Peter Persson Katarina Ersdotter
1837-03-02 Ulrika Albertina Rosendal Johan Adolf Söderling Anna Maria Sundmark
1837-03-03 Ingrid Viala FG Lars Andersson Anna Stina Ersdotter
1837-03-03 Kerstin Ilinge Olof Olsson Anna Ersdotter
1837-03-04 Erik Leander Organistgården Jon Erik Ekholm Kristina Charlotta Skenström
1837-03-10 Dödfött Flickebarn Åsbolund Erik Segerström Maria Elisabet Lindahl
1837-03-09 Kerstin Östra Hultstugan Erik Ersson Brita Larsdotter
1837-03-09 Per Stora Målke Anders Persson Anna Lisa Jonsdotter
1837-03-13 Johanna Ellfalla Erik Olsson Beata Ersdotter
1837-03-13 Anna Vik VG Erik Larsson Anna Larsdotter
1837-03-15 Johan Högsjö Bruk Karl Peter Hellberg Kristina Persdotter
1837-03-19 Anna Viala FG Jon Larsson Brita Jonsdotter
1837-03-19 Ingrid Viala FG Jon Larsson Brita Jonsdotter
1837-03-18 Per Åsen ÖG Lars Ersson Charlotta Andersdotter
1837-03-21 Lars Viala FG Lars Larsson Kerstin Andersdotter
1837-03-21 Johanna Sofia Munktorp Anders Olsson Anna Stina Klasdotter
1837-03-24 Brita Södra Hävdstugan, Norrspång Olof Ersson Kerstin Jonsdotter
1837-03-20 Per Gustav Marsjö Vittorp Brita Jonsdotter
1837-03-24 Anna Henala ÖG Lars Larsson Anna Persdotter
1837-03-24 Anna Lovisa Svarttorpsstugan Erik Jansson Anna Stina Persdotter
1837-03-26 Olof Kåsta UG ST Erik Fant Brita Olsdotter
1837-03-28 Karin Mogetorp Anders Andersson Anna Larsdotter
1837-03-29 Gustav Fredrik Säfstaholm Anna Ersdotter
1837-04-05 Kerstin Hacksta Olof Larsson Ingrid Olsdotter
1837-04-04 Per Erik Majtorp Jon Andersson Anna Ersdotter
1837-04-11 Anna Charlotta Säfstaholm Karl Karlsson Anna Holmberg
1837-04-13 Karolina Snåret Erik Larsson Kristina Charlotta Larsdotter
1837-04-17 Anders Vadstorp Anders Gabrielsson Lotta Andersdotter
1837-04-15 Brita Stina Bromma Lars Olsson Anna Persdotter
1837-04-15 Gustav Östra Vintergatans ST Anna Andersdotter
1837-04-19 Brita Stina Oppsala ST Johan Petter Jarl Brita Persdotter
1837-04-22 Per Stengården Erik Persson Anna Larsdotter
1837-04-26 Ingrid Sjöstugan, Kesätters Rote Erik Persson Brita Ersdotter
1837-04-29 Lars Båsenberga VG Lars Mårtensson Kerstin Olsdotter
1837-05-02 Anna Hacksta HT Erik Olsson Haglund Kerstin Olsdotter
1837-05-03 Olof Äng Erik Ersson Anna Olsdotter
1837-05-04 Jonas Gropptorp Per Ersson Brita Jonsdotter
1837-05-05 Erik Sköldnäs ÖG Erik Larsson Kerstin Olsdotter
1837-05-07 Gustav Hult Lars Gustavsson Anna Katarina Ersdotter
1837-05-08 Erik Vitmossen Jonas Jonsson Kristina Olsdotter
1837-05-16 Anna Katarina Kärrtorp Per Larsson Karin Persdotter
1837-05-17 Kristina Gropptorp Per Larsson Anna Månsdotter
1837-05-18 Anna Gropptorps HT Anders Karlsson Brita C. Jansdotter
1837-05-21 Klas Magnus Sköldnäs ST Magnus C.S. Skall Ingeborg Ersdotter
1837-05-26 Brita Gäringstorp Olof Karlsson Anna Andersdotter
1837-05-31 Erik Hökhultsberg Olof Ersson Brita Olsdotter
1837-06-01 Johanna Norra Åtorpsstugan Karl Adolf Klasson Ingrid Larsdotter
1837-06-01 Lars Målvik Lars Persson Anna Andersdotter
1837-06-03 Lars Sköldnäs ÖG Lars Larsson Kerstin Jonsdotter
1837-06-04 Anna Maja Lyttersta Lars Persson Anna Maja Olsdotter
1837-06-04 Anna Stina Saltorp Anna Persdotter
1837-06-05 Per Erik Berg, Berga Rote Per Ersson Brita Olsdotter
1837-06-08 Gustav Sjölund Jonas Jonsson Ingrid Andersdotter
1837-06-09 Ingrid Hagstugan, Vretsta Anders Ersson Kerstin Persdotter
1837-06-08 Per Gustav Marsjö ÖG Kerstin Persdotter
1837-06-15 Karin Ängtorp Anders Karlsson Anna Persdotter
1837-06-17 Karl Äng Erik Ersson Brita Ersdotter
1837-06-19 Per Erik Östnäs Per Olsson Lovisa Svensdotter
1837-06-21 Olof Stora Lundbyskog Lars Jonsson Kerstin Ersdotter
1837-06-22 Kerstin Bogården Per Ersson Anna Larsdotter
1837-06-22 Erik Stora Sjögetorp Olof Ersson Ingrid Olsdotter
1837-06-24 Lars Johan Vännevads ST Johan Erik Gunnar Johanna Margareta Olsdotter
1837-06-29 Brita Hindrikstorp Olof Ersson Kerstin Larsdotter
1837-07-01 Olof Säfstaby ÖG Anders Olsson Ingrid Andersdotter
1837-06-28 Johan Filip Högsjö Bruk Jakob Faley Anna Ersdotter
1837-07-04 Dödfött Flickebarn Asplunda Per Erik Bark Anna Kajsa Ersdotter
1837-07-04 Anna Lotta Åsen ÖG Anna Maja Persdotter
1837-07-06 Erik Gäringshäll Erik Larsson Ingeborg Jonsdotter
1837-07-07 Anna Brogetorp Anna Ersdotter
1837-07-08 Gustav Nedre Vannala Anders Persson Anna Klasdotter
1837-07-09 Karin Ålsätter Erik Jonsson Karin Jonsdotter
1837-07- Olof Norrspånga VG Erik Olsson Ingrid Ersdotter
1837-07-10 Kerstin Lunda FG Anders Andersson Brita Andersdotter
1837-07-11 Fredrika Eleonora Skenäs Lars Johan Hultström Kajsa Lisa Andersdotter
1837-07-15 Kerstin Viala FG Per Larsson Ingrid Olsdotter
1837-07-15 Lars Gillbergatorp Lars Persson Ingrid Larsdotter
1837-07-20 Jonas Nysätter, Sköldnäs Rote Per Ersson Ingrid Ersdotter
1837-07-23 Kerstin Marsjö ÖG Lars Ersson Ingeborg Olsdotter
1837-07-20 Anna Ålsjöstugan Lars Larsson Kerstin Olsdotter
1837-08-01 Karl Stora Målke Lars Larsson Kerstin Persdotter
1837-08-06 Per Erik Berga SG ST Karl Fredrik Hjelm Maja Stina Persdotter
1837-08-06 Beata Berga SG ST Karl Fredrik Hjelm Maja Stina Persdotter
1837-08-06 Per Östra Bergalund Lars Andersson Brita Persdotter
1837-08-07 Lars Hagtorp Per Olsson Kerstin Ersdotter
1837-08-10 Gustav Hagtorp, Gäringe Rote Lars Gustavsson Ingeborg Olsdotter
1837-08-11 Anders Säfstaby NMG Erik Andersson Brita Larsdotter
1837-08-13 Olof Ramstorp Jon Jonsson Ingrid Jonsdotter
1837-08-18 Karin Vik VG Lars Olsson Ingrid Ersdotter
1837-08-15 Per Ålö Olof Andersson Ingrid Jonsdotter
1837-08-16 Ingrid Östra Källarstugan Per Karlsson Ingrid Josiasdotter
1837-08-17 Maria Charlotta Göketorp Per Jönsson Lovisa Hellgren
1837-08-22 Johan Wilhelm Högsjö Bruk Karl Lidström Maja Greta Olsdotter
1837-08-23 Kerstin Långängen Lars Andersson Kerstin Olsdotter
1837-08-27 Kerstin Hälleråd Per Larsson Anna Ersdotter
1837-08-27 Ingrid Logölet Olof Jonsson Kerstin Larsdotter
1837-08-26 Anna Stora Sjögetorp Per Persson Ingrid Ersdotter
1837-08-11 Ulrika Susanna Säfstaholm Adolf Empaytaz Johanna Jonsdotter Lundberg
1837-08-31 Brita Kajsa Finnstorp VG Karl Gustav Andersson Anna Maja Jonsdotter
1837-09-08 Per Grindstugan, Vretsta Per Ersson Ingrid Larsdotter
1837-09-08 Erik Stora Stensätter Lars Ersson Anna Maja Ersdotter
1837-09-08 Ulrika Gäringsnäs Peter Persson Anna Karlsdotter
1837-09-05 Kerstin Bresätters ST Per Bok Ingrid Olsdotter
1837-09-13 Anna Norrspånga ÖG Erik Jakobsson Kerstin Persdotter
1837-09-13 Dödfött Gossebarn Norrspånga ÖG Erik Jakobsson Kerstin Persdotter
1837-09-12 Olof Bäckstugan, Gäringe Rote Erik Ersson Ingrid Persdotter
1837-09-13 Brita Grindstugan, Solberga Anders Andersson Anna Olsdotter
1837-09-14 Brita Mostugan, Gäringe Rote Per Olsson Brita Persdotter
1837-09-14 Brita Brännskogen Olof Olsson Kerstin Ersdotter
1837-09-14 Anna Kristina Spånga Bruk Gustav Rapp Kristina Mårtensdotter
1837-09-15 Jonas Norrspånga VG Karolina Persdotter
1837-09-16 Per Sandvik Olof Olsson Kerstin Persdotter
1837-09-17 Kristina Charlotta Berga NG HT Karl Fredrik Hindorff Kristina Persdotter
1837-09-23 Sofia Nya Skepparstugan Erik Nilsson Greta Andersdotter
1837-09-22 Erik Marsjö MG Jakob Ersson Anna Jonsdotter
1837-09-23 Anna Hjälmarstorp Olof Ersson Ingrid Persdotter
1837-09-24 Brita Skriven på Berga Rote Brita Stina Jonsdotter
1837-09-26 Ingrid Lövhällastugan Olof Olsson Kerstin Ersdotter
1837-09-27 Karin Larslund, Sköldnäs Rote Karin Larsdotter
1837-09-27 Ingrid Hansta Jonas Jonsson Kerstin Ersdotter
1837-09-27 Kerstin Stenstugan, Berga Rote Olof Larsson Anna Nilsdotter
1837-09-29 Erik Skriven på Marsjö Rote Brita Olsdotter
1837-09-29 Lars Kesätters HT Per Eklund Kerstin Larsdotter
1837-10-02 Gustav Kaplansgården Olof Persson Marit Larsdotter
1837-10-04 Olof Brenestugan Per Ersson Kerstin Persdotter
1837-10-07 Johanna Viks HT Gabriel Fogel Kristina Jonsdotter
1837-10-04 Anna Hävdstugan, Viks Rote Klas Persson Karin Persdotter
1837-10-06 Per Hagtorp Lars Larsson Kerstin Andersdotter
1837-10-06 Erik Hagtorp Lars Larsson Kerstin Andersdotter
1837-10-06 Per Norrspånga VG Erik Olsson Anna Ersdotter
1837-10-19 Olof Hällstugan, Berga Rote Kerstin Olsdotter
1837-10-17 Katarina Bromma ST Jonas Broms Katarina Andersdotter
1837-10-19 Per Gustav Lilla Täppe Gustav Persson Stina Kajsa Larsdotter
1837-10-21 Lars Gunviken Olof Olsson Anna Olsdotter
1837-10-21 Erik Lilla Målke Erik Ersson Katarina Ersdotter
1837-10-13 Karolina Svarttorps ST Lars Svartz Anna Larsdotter
1837-10-24 Anna Solberg Erik Persson Anna Persdotter
1837-10-24 Lars Hagstugan, Vitan Per Andersson Ingrid Olsdotter
1837-10-28 Brita Gate ST Olof Jonsson Ingeborg Ersdotter
1837-10-29 Lars Viks ÖG Per Persson Brita Stina Jonsdotter
1837-10-29 Anders Gustav Brene ST Erik Slut Kristina Olsdotter
1837-11-02 Olof Stora Gäringslund Erik Persson Ingrid Olsdotter
1837-11-07 Sofia Albertina Billsbro ST Per Tapper Inga Lisa Bark
1837-11-05 Kerstin Vitan Lars Ersson Karin Lotta Nilsdotter
1837-10-30 Dödfött Barn Östra Nordankärr Johan Olsson Brita Persdotter
1837-11-12 Anna Stenstorp, Målke Rote Olof Olsson Anna Persdotter
1837-11-13 Lars Åby ST Olof Brink Brita Ersdotter
1837-11-11 Per Marsjö ÖG Lars Persson Kerstin Persdotter
1837-11-12 Amalia Wilhelmina Skenäs Kristina Wingstedt
1837-11-15 Ingrid Vretsta ÖG Per Olsson Karin Ersdotter
1837-11-15 Anna Kristina Qvalsjöstugan Kerstin Larsdotter
1837-11-16 Lars Lilla Kulltorp Lars Andersson Ingrid Olsdotter
1837-11-17 Olof Stora Sjögetorp Olof Olsson Anna Ersdotter
1837-11-18 Lars Gustav Håltorp Olof Olsson Kristina Jansdotter
1837-11-24 Per Wilhelm Spånga Bruk Per Gustav Qvarfot Maria Kristina Stockhaus
1837-11-25 Per Adolf Spånga Kvarn Lars Johan Boström Karin Andersdotter
1837-11-25 Jonas Lundtorp Jon Larsson Anna Ersdotter
1837-11-26 Anna Högbrunn Erik Andersson Kerstin Ersdotter
1837-11-27 Frans August Högsjö Bruk Johan Molin Maja Lisa Jonsdotter
1837-11-25 Dödfött Gossebarn Norrspånga VG ST Erik Sparf Ingrid Persdotter
1837-11-30 Peter Ålsätter Lars Larsson Ingrid Olsdotter
1837-11-29 Ingrid Västra Hultstugan Erik Ersson Ingrid Persdotter
1837-12-02 Erik Gustav Mjälnäs Johan Ersson Brita Jonsdotter
1837-12-02 Lars Land Per Ersson Anna Mårtensdotter
1837-12-05 Anders Gustaf Skenäs Anders Ersson Magdalena Kihlberg
1837-12-08 Dödfött Gossebarn Högsjö Bruk Karl Medin Maria Hällström
1837-12-13 Lars Norra Hanstastugan Lars Ersson Ingrid Ersdotter
1837-12-06 Dödfött Gossebarn Brogetorp Sven Bäckström Brita Olsdotter
1837-12-11 Brita Katarina Mjälnäs Per Jonsson Johanna Klasdotter
1837-12-15 Ingrid Kåsta NerG Per Olsson Brita Ersdotter
1837-12-17 Johanna Udden Erik Andersson Anna Jakobsdotter
1837-12-19 Albertina Ulrika Mjälnäs Gustav Larsson Anna Klasdotter
1837-12-19 Erik Marsjöholm Olof Jonsson Anna Lisa Olsdotter
1837-12-24 Ingrid Norrspånga VG Anders Olsson Ingrid Olsdotter
1837-12-19 Klara Augusta Nya Gräv Anders Skyllerqvist Anna Olsdotter
1837-12-26 Erik Sjögöle Jon Persson Kristina Larsdotter
1837-12-21 Johan Wilhelm Äsphult Anna Jonsdotter
1837-12-27 Dödfött Gossebarn Birhällstorp Lars Persson Kerstin Karlsdotter
1837-12-31 Brita Katarina Bäckstugan, Målke Rote Per Larsson Mariana Larsdotter
1837-12-30 Fredrik Ärnebäcks ST Karl Karlsson Johanna Persdotter
1837-12-28 Brita Skrivna på Gäringe Rote Lars Jonsson Kerstin Andersdotter
1838-01-03 Olof Sjögöle Per Olsson Kerstin Olsdotter
1838-01-04 Erik Grindstugan, Kåsta Simon Kåhre Anna Larsdotter
1838-01-04 Peter Västra Vintergatans ST Olof Häll Kerstin Jonsdotter
1838-01-06 Kerstin Lund Lars Persson Ingrid Jonsdotter
1838-01-04 Per Marsjö ÖG Lars Larsson Kerstin Persdotter
1838-01-06 Ingrid Karstorp Erik Ersson Karin Nilsdotter
1838-01-06 Anna Stora Lundbyskog Per Ersson Anna Ersdotter
1838-01-09 Kerstin Lundtorp Anders Olsson Olsdotter Ingrid
1838-01-08 Sara Lisa Karstorp, Svarttorps Rote Erik Persson Stina Kajsa Olsdotter
1838-01-14 Johanna Mjälnästorp / Kojstugan Erik Ersson Brita Maja Persdotter
1838-01-15 Anna Lund Jonas Olsson Anna Ersdotter
1838-01-15 Lars Rude Jon Persson Ingeborg Larsdotter
1838-01-15 Ingrid Hökhultstorp Per Syren Brita Olsdotter
1838-01-15 Brita Stockbäcken Erik Persson Anna Larsdotter
1838-01-17 Per Jakob Vretsta ST Karl Gustav Wester Brita Stina Persdotter
1838-01-16 Karl Solbergatorp Lars Jonsson Anna Greta Olsdotter
1838-01-21 Kristina Dammen Jonas Sandell Sara Lisa Ersdotter
1838-01-20 Dödfött Flickebarn Lövåker Kerstin Persdotter
1838-01-26 Lars Johan Gölstugan, Hacksta Anders Andersson Lundströ Brita Kajsa Mossberg
1838-01-25 Brita Katarina Österlund Lars Larsson Greta Stina Gabrielsdotter
1838-01-25 Olof Solberga ST Lars Gask Ingrid Ersdotter
1838-01-27 Karl Herman Spånga Bruk Karl Peter Hermansson Anna Lisa Lidberg
1838-01-26 Olof Fredrik Viala FG Olof Olsson Kerstin Nilsdotter
1838-01-28 Karl Skårsnäs ST Per Skarp Maja Andersdotter
1838-02-01 Johanna Lilla Hökhult Olof Jonsson Ingrid Ersdotter
1838-02-03 Gustav Adolf Södra Billsbrolund Gustav Pihlblad Brita Olsdotter
1838-02-08 Anders Nya Kåltorp Anders Olsson Ingrid Jonsdotter
1838-02-08 Kerstin Norra Stavhälla Per Persson Anna Larsdotter
1838-02-11 Brita Vattendalen Per Larsson Kerstin Larsdotter
1838-02-11 Anders Gustav Kesätter Anders Hullberg Maria Charlotta Lundstedt
1838-02-14 Gustav Adolf Gunvikens ST Jonas Ersson From Kerstin Persdotter
1838-02-13 Erik Sjögöle Per Persson Karin Persdotter
1838-02-16 Anna Lasstorp Olof Ersson Ingrid Ersdotter
1838-02-17 Lars Norrspånga VG Lars Persson Anna Olsdotter
1838-02-20 Per Gäringe Per Jonsson Ingrid Larsdotter
1838-02-18 Ingrid Stora Brenetorp Per Ersson Ingrid Persdotter
1838-02-21 Erik Gruvstugan, Berga Rote Per Olsson Anna Olsdotter
1838-02-21 Lars Mellan Vannala Erik Karlsson Maja Stina Lindmark
1838-02-22 Anna Fredrikstorp, Svarttorps Ro Per Jonsson Anna Persdotter
1838-02-22 Anders Nedre Stavhälla Lars Strand Anna Andersdotter
1838-02-25 Johanna Vretsta HT Erik Ersson Kerstin Persdotter
1838-02-25 Karolina Vretsta HT Erik Ersson Kerstin Persdotter
1838-03-01 Dödfött Flickebarn Vikstorp Nr 1 Lars Abrahamsson Brita Persdotter
1838-02-21 Karl Johan Skriven på Svarttorps Rote Anna Johansdotter
1838-03-06 Kristina Knutstorp Anders Gustavsson Anna Ersdotter
1838-03-08 Olof Ödesäng Jonas Jonsson Anna Persdotter
1838-03-12 Anna Sandäng Johan Larsson Anna Persdotter
1838-03-15 Anna Oppsala Per Persson Brita Olsdotter
1838-03-16 Anders Gustav Finninge UG Erik Andersson Maja Stina Andersdotter
1838-03-16 Erik Östra Billsbrostugan Erik Ersson Ingrid Jakobsdotter
1838-03-17 Brita Fallet Lars Larsson Kerstin Larsdotter
1838-03-10 Karolina Ulrika Augu Åsen VG Per Erik Lindahl Karin Widberg
1838-03-19 Brita Stina Moen Per Larsson Anna Andersdotter
1838-03-22 Anna Katarina Hult Lars Gustavsson Anna Katarina Ersdotter
1838-03-18 Olof Fredrik Henala ÖG Anders Jonsson Katarina Jansdotter
1838-03-22 Brita Ristorp Per Jonsson Brita Ersdotter
1838-03-27 Anna Älingstorp Erik Olsson Ingrid Larsdotter
1838-03-25 Erik Lunda NG Per Larsson Ingeborg Ersdotter
1838-03-29 Jonas Larslund, Målke Rote Lars Ersson Brita Ersdotter
1838-03-23 Brita Fredrika Josef Hacksta Karl Fredrik Lindahl Johanna Berger
1838-03-31 Lars Peter Snåra Erik Olsson Anna Kajsa Svensdotter
1838-04-01 Kristina Augusta Åsen Johan Holmberg Brita Jansdotter
1838-04-02 Olof Arvidsstugan Erik Olsson Anna Persdotter
1838-04-01 Karolina Albertina Norra Stavhälla HT Erik Åkerlund Brita Persdotter
1838-04-06 Anna Gate Erik Andersson Anna Persdotter
1838-04-03 Johanna Wilhelmina Spånga Bruk Lars Söderström Stina Lisa Hjerpe
1838-04-11 Per Båsenberga ÖG Olof Ersson Anna Olsdotter
1838-04-12 Gustav Hjälpetorp Lars Andersson Brita Olsdotter
1838-04-11 Kerstin Säfstatorp Bonde Ersson Kerstin Persdotter
1838-04-14 Brita Katarina Svanvik Per Olsson Ingrid Andersdotter
1838-04-15 Per Erik Sliparbols ST Erik Spets Brita Stina Andersdotter
1838-04-19 Mårten Båsenberga VG Mårten Mårtensson Brita Ersdotter
1838-04-21 Anna Norra Hävdstugan, Norrspång Per Persson Kerstin Persdotter
1838-04-23 Ingrid Norrspånga VG Olof Olsson Anna Jonsdotter
1838-04-22 Beata Mene ST Olof Stoltz Kerstin Ersdotter
1838-04-25 Ingrid Vik VG Erik Persson Kerstin Larsdotter
1838-04-21 Dödfött Flickebarn Hacksta Jonas Jonsson Anna Jonsdotter
1838-04-25 Anna Tutorp Per Ersson Anna Persdotter
1838-04-26 Ingrid Hagalund Erik Olsson Kerstin Larsdotter
1838-04-27 Ingrid Åndenäs Lars Olsson Anna Larsdotter
1838-04-25 Anna Olofsstugan, Billsbro Rote Erik Persson Kerstin Olsdotter
1838-04-28 Gustav Vittorpsåsen Maja Stina Olsdotter
1838-05-03 Brita Maja Nyängslund, Marsjö Rote Erik Ersson Kerstin Olsdotter
1838-05-05 Ingrid Hagalund, Billsbro Rote Erik Olsson Anna Olsdotter
1838-05-11 Olof Göle Kerstin Ersdotter
1838-05-10 Brita Vialastugan Per Andersson Anna Ersdotter
1838-05-13 Anders Vik VG Anders Ersson Ulrika Olsdotter
1838-05-15 Lovisa Ormön / Virensö Johan Ersson Ulla Gustava Nilsdotter
1838-05-15 Per Billsbro MG Olof Olsson Brita Andersdotter
1838-05-17 Lars Åsen VG Lars Ersson Kerstin Olsdotter
1838-05-16 Anders Gustav Hardemon Lars Persson Anna Andersdotter
1838-05-18 Johanna Åsen ÖG Per Olsson Anna Maja Andersdotter
1838-05-21 Gustav Stora Målke ST Anders Persson Kerstin Adolfsdotter
1838-05-23 Olof Erstorpsstugan Lars Larsson Anna Maja Andersdotter
1838-05-22 Ingrid Ålsätter Kerstin Persdotter
1838-05-22 Karl Johan Würtemberg Kerstin Persdotter
1838-05-27 Kerstin Vik VG Per Olsson Brita Olsdotter
1838-06-02 Karl Johan Båsenberga VG Anders Hellstrand Magdalena Söderling
1838-06-01 Kerstin Galltorp Lars Olsson Ingrid Olsdotter
1838-06-03 Lars Mosstorp Erik Larsson Brita Ersdotter
1838-06-08 Ingrid Eriksberg, Viks Rote Erik Larsson Brita Larsdotter
1838-06-05 Frans August Övre Stavhälla Axel Casimir Ekström Sofia Elisabet Rydberg
1838-06-07 Klas Gustav Hansjöberg Peter Jonsson Anna Persdotter
1838-06-08 Anders Gustav Stora Målke Lars Johan Andersson Ingrid Andersdotter
1838-06-05 Kerstin Anderstorp Lars Larsson Brita Stina Andersdotter
1838-06-06 Olof Elverslund Erik Ersson Brita Larsdotter
1838-06-06 Brita Ålsätter Erik Jonsson Ingeborg Larsdotter
1838-06-10 Fredrik Samuel Billsbro ÖG Samuel Boström Anna Brita Brandelius
1838-06-10 Johanna Charlotta Högsjö Bruk Anders Tolf Anna Brita Dahlin
1838-06-13 Kristina Katarina Finnstorp VG Olof Nilsson Kerstin Ersdotter
1838-06-17 Katarina Åbylund Jon Persson Brita Larsdotter
1838-06-17 Karolina Abrahamstorp Karl Gustav Nilsson Kerstin Olsdotter
1838-06-17 Johanna Buddetorp Erik Sköldman Brita Olsdotter
1838-06-24 Johan Norra Prästkärrsstugan Anders Olsson Anna Persdotter
1838-06-24 Kerstin Jakobstorp Olof Olsson Ingeborg Larsdotter
1838-06-27 Per Yxhult Anders Persson Anna Greta Nilsdotter
1838-06-29 Per August Åsen VG Kristina Sofia Ersdotter
1838-06-29 Kerstin Lilla Kulltorp Lars Larsson Brita Ersdotter
1838-07-01 Gustava Fränntorp Jonas Ersson Eva Greta Gustavsdotter
1838-07-02 Erik Mellan Vannala Mårten Persson Ingrid Jonsdotter
1838-07-07 Ingrid Nysättersstugan Olof Jonsson Kerstin Ersdotter
1838-07-06 Gustav Erik Morjanå Per Gustav Engqvist Brita Olsdotter
1838-07-07 Per Nedre Vannala Olof Persson Kerstin Ersdotter
1838-07-01 Johanna Nyängsstugan, Marsjö Rote Per Persson Brita Maja Persdotter
1838-07-12 Johanna Kristina Berga NMG ST Johan Lantz Brita Persdotter
1838-07-23 Anders Peter Västra Dammstugan Anders Karlsson Anna Lisa Olsdotter
1838-07-31 Per Lindbol Lars Larsson Ingeborg Ersdotter
1838-07-31 Per Axel Västra Björkholmen Maria Charlotta Modig
1838-07-31 Anna Brita Karstorp Erik Ersson Magdalena Larsdotter
1838-08-01 Jonas Finnstorp ÖG Erik Olsson Anna Jonsdotter
1838-08-01 Lars Ödesbromma Erik Ersson Kerstin Larsdotter
1838-08-02 Olof Bresätter VG Lars Larsson Kerstin Larsdotter
1838-08-06 Per Erik Jonstorp, Vretsta Rote Per Ersson Stina Kajsa Rosendahl
1838-08-08 Kristina Katarina Stora Målke Lars Månsson Anna Maria Olsdotter
1838-08-08 Karl Johan Jonstorp, Sköldnäs Rote Per Jansson Maja Stina Andersdotter
1838-08-08 Gustava Wilhelmina Gate ST Per Gustav Sohl Brita Andersdotter
1838-08-12 Karl Johan Lunda SG ST Sven Rahm Brita Persdotter
1838-08-14 Anna Åtorp Lars Larsson Ingrid Larsdotter
1838-08-16 Karl Johan Skenäs Katarina Jonsdotter
1838-08-23 Karl Gustav Lilla Håkanstorp Erik Klasson Brita Olsdotter
1838-08-25 Anders Gustaf Knutstorp Olof Gustavsson Brita Andersdotter
1838-08-25 Kerstin Nylund Per Larsson Kerstin Larsdotter
1838-08-27 Per Gustav Karlslund, Marsjö Rote Karl Gustav Malmberg Ingrid Larsdotter
1838-08-30 Anders Anderstorp Per Persson Brita Persdotter
1838-08-22 Per Georg Leonard Kaplansgården Erik Åkerstein Albertina Margareta Enhörning
1838-09-06 Kristina Sköldnäs MG Lars Olsson Ingrid Olsdotter
1838-09-04 Erik Magnus Dalstugan Erik Larsson Anna Månsdotter
1838-09-08 Brita Norrspånga VG Kerstin Persdotter
1838-09-10 Brita Lund Lars Persson Kerstin Larsdotter
1838-09-10 Kristina Dalslund Johan Nilsson Kerstin Ersdotter
1838-09-13 Kristina Mosstorpslund Per Larsson Anna Jonsdotter
1838-09-08 Wilhelm Nya Gräv Olof Frisell Kristina Jansdotter
1838-09-13 Anna Bärle Olof Olsson Anna Andersdotter
1838-09-17 Johanna Säfstaby NG Erik Nilsson Kerstin Olsdotter
1838-09-18 Klas Erik Stora Kulltorpsstugan Erik Ersson Stina Kajsa Olsdotter
1838-09-20 Anna Matilda Högsjö Bruk Karl Johan Köhler Brita Larsdotter
1838-09-26 Ingrid Vikstorp Nr 2 Lars Persson Ingrid Larsdotter
1838-09-24 Kerstin Kåsta UG Olof Jonsson Brita Andersdotter
1838-09-27 Ingrid Hällgölet Lars Larsson Ingrid Ersdotter
1838-09-26 Karl Gustav Ekeberg Karl Peter Karlsson Anna Brita Andersdotter
1838-10-02 Anna Stina Håkstugan Per Ersson Brita Andersdotter
1838-10-03 Johan August Eriksberg, Berga Rote Erik Ersson Johanna Svensdotter
1838-10-05 Anna Gate Erik Ersson Kerstin Olsdotter
1838-10-05 Katarina Gate Erik Ersson Kerstin Olsdotter
1838-10-06 Anna Bistorp Lars Persson Kerstin Olsdotter
1838-10-10 Johanna Lilla Ölångs ST Lars Persson Kerstin Andersdotter
1838-10-08 Karolina Ölångsstugan Per Ersson Brita Persdotter
1838-10-12 Kesätters HT Lars Wester Ingrid Olsdotter
1838-10-10 Per Adolf Högsjö Bruk Karl Peter Köhler Anna Lena Hellberg
1838-10-14 Moviken Lars Ersson Ingrid Larsdotter
1838-10-17 Kerstin Gropptorp Erik Jansson Brita Stina Persdotter
1838-10-18 Brita Sjögöle Jonas Larsson Anna Stina Jansdotter
1838-10-17 Anna Ålsätter Lars Larsson Anna Jonsdotter
1838-10-28 Anna Stenåsen Anders Andersson Ingrid Olsdotter
1838-11-05 Erik Läppe Anna Persdotter
1838-11-06 Per Logölet Per Karlsson Anna Persdotter
1838-11-15 Anna Hackstalund Erik Wingblad Brita Ersdotter
1838-11-14 Erik Kåsta UG Erik Persson Brita Persdotter
1838-11-18 Karl Johan Vännevad Johan Jonsson Anna Larsdotter
1838-11-21 Per Erik Ellfalla ST Olof Munter Hedvig Katarina Persdotter
1838-11-18 Gustav Vidåker Anna Stina Larsdotter
1838-11-23 Johan Hävdstugan, Lunda Per Persson Anna Stina Kindström
1838-11-26 Brita Stina Östra Nordankärr Olof Olsson Anna Persdotter
1838-11-20 Gustav Adolf Säfstaholm Johan Sjögren Anna Sofia Blomqvist
1838-12-01 Johanna Albertina Sjögöle ST Lars Gustav Flink Kerstin Ersdotter
1838-12-05 Ingrid Berga NMG Erik Jonsson Kerstin Olsdotter
1838-12-10 Olof Västra Bondgölet Olof Olsson Maja Greta Ersdotter
1838-12-20 Lars Mene Olof Larsson Anna Persdotter
1838-12-18 Per Erik Hällbäcken, Marsjö Rote Erik Persson Anna Andersdotter
1838-12-17 Karl Johan Högsjö Gård Karl Andersson Medin Maria Andersdotter
1838-12-26 Per August Fredriksberg Erik Olsson Anna Larsdotter
1838-12-26 Per Gamla Kesättersstugan Lars Larsson Ingrid Olsdotter
1839-01-03 Brita Stora Håkanstorp Erik Mårtensson Ingrid Jakobsdotter
1839-01-04 Erik Skogstorp Erik Ersson Brita Larsdotter
1839-01-04 Lars Västra Stenstugan Erik Larsson Kerstin Jonsdotter
1839-01-05 Erik Lund Lars Ersson Kerstin Jonsdotter
1839-01-12 Anna Remsnidartorp Olof Olsson Anna Larsdotter
1839-01-15 Johanna Bistorp Lars Olsson Ingrid Larsdotter
1839-01-23 Per Gillbergatorp Lars Persson Ingrid Larsdotter
1839-01-21 Ingrid Klastorp Erik Olsson Ingrid Jonsdotter
1839-01-21 Karl Johan Organistgården Ingrid Karlsdotter
1839-01-24 Erik Kavlinge Per Olsson Ingrid Ersdotter
1839-01-25 Anna Vännevad Per Persson Anna Joelsdotter
1839-01-22 Per Adolf Österby ST Jonas Öst Maja Nilsdotter
1839-01-25 Ingrid Lövsta, Lönntorp Jonas Olsson Anna Olsdotter
1839-01-27 Erik Sliparbol Olof Olsson Kerstin Larsdotter
1839-01-04 Edla Maria Olivia Skolhuset Olof Wikander Anna Kristina Gusta Österström
1839-01-30 Anna Stina Hansjötorp Magnus Persson Anna Andersdotter
1839-01-28 Anna Östra Kåfallsstugan Per Larsson Anna Jonsdotter
1839-02-01 Ingrid Berga NG Erik Olsson Anna Persdotter
1839-02-03 Brita Östra Hultstugan Erik Ersson Brita Larsdotter
1839-02-03 Anna Stenstorp Erik Ersson Anna Ersdotter
1839-02-01 Karl Ferdinand Spånga Bruk Karl Pihlblad Kerstin Andersdotter
1839-02-06 Erik Sörtorp. Söderspånga Olof Larsson Karin Jonsdotter
1839-02-09 Ingrid Hacksta Per Jonsson Kerstin Persdotter
1839-02-12 Lars Persberg, Vretsta Rote Erik Persson Ingrid Andersdotter
1839-02-13 Anna Berga SMG Olof Andersson Brita Ersdotter
1839-02-13 Brita Bromshult Per Persson Brita Olsdotter
1839-02-18 Joel Vännevad Joel Joelsson Brita Persdotter
1839-02-16 Lars Stora Lundbyskog Erik Larsson Anna Ersdotter
1839-02-19 Adolf Fredrik Lunda MG ST Johan Hurtig Maja Stina Allard
1839-02-20 Anna Maja Lilla Hökhult Olof Jonsson Ingrid Ersdotter
1839-02-20 Anders Johan Mjälnässtugan Karolina Göransdotter
1839-02-20 Dödfött Barn Hacksta Jonas Jonsson Anna Jonsdotter
1839-02-22 Johanna Lovisa Lunda FG Per Zetterberg Maja Kajsa Olsdotter
1839-02-19 Ingrid Käbbetorp Per Olsson Anna Stina Jonsdotter
1839-02-18 Ingrid Perstorp Per Ersson Anna Larsdotter
1839-02-23 Klas Olof Malmberg MG Olof Ersson Anna Maja Olsdotter
1839-02-11 Adolf Filip Würtemberg Adolf Empaytaz Johanna Lundberg
1839-03-01 Brita Stina Lilla Målke ST Anders Andersson Brita Karlsdotter
1839-03-03 Lars Snickarstugan, Marsjö Lars Andersson Anna Stina Ersdotter
1839-03-04 Olof Brogetorp Lars Olsson Anna Larsdotter
1839-03-07 Ingrid Kåsta UG Brita Ersdotter
1839-03-14 Erik Marsjö MG Lars Ersson Ingeborg Olsdotter
1839-03-14 Johanna Ulrika Gunviken Jonas Larsson Johanna Ersdotter
1839-03-18 Per Bromma Lars Ersson Greta Stina Persdotter
1839-03-20 Kerstin Göransberg Lars Jonsson Anna Andersdotter
1839-03-20 Karl Johan Karstorp, Gäringe Rote Anders Gustavsson Anna Maja Jacobsdotter
1839-03-22 Erik Lunda MG Lars Larsson Ingrid Olsdotter
1839-03-21 Karl Erik Janslund, Mjälnäs Jan Jansson Brita Jonsdotter
1839-03-21 Lars Lyttersta Olof Andersson Kerstin Gustavsdotter
1839-03-25 Sofia Albertina Asplunda Per Erik Bark Stina Kajsa Ersdotter
1839-04-01 Lars Nytorp Erik Larsson Kerstin Larsdotter
1839-04-06 Kerstin Gäringstorp Olof Larsson Kerstin Larsdotter
1839-04-08 Albertina Skenäs Lars Johan Hultström Kajsa Lisa Andersdotter
1839-04-14 Per Erik Baggetorps ST Anders Lilja Brita Olsdotter
1839-04-14 Brita Stora Sjögetorp Per Ersson Kerstin Olsdotter
1839-04-17 Brita Vretsta VG Olof Ersson Anna Persdotter
1839-04-19 Jonas Nästorpsstugan Per Jonsson Kerstin Larsdotter
1839-04-22 Erik Marsjö ÖG Lars Ersson Brita Ersdotter
1839-04-20 Lars Lund Lars Larsson Anna Persdotter
1839-04-20 Anna Lund Lars Larsson Anna Persdotter
1839-04-27 Anders Land Per Ersson Anna Mårtensdotter
1839-04-30 Karl Johan Ålö ST Karl Gustav Dolge Kristina Ersdotter
1839-04-29 Erik Nyängslund Lars Olsson Ingrid Olsdotter
1839-04-29 Dödfött Gossebarn Finnstorp ÖG Lars Persson
1839-04-26 Anna Matilda Högsjö Gustav Färdig Ulla Palmberg
1839-05-04 Per Gustav Högsjö Bruk Johan Erik Karlberg Ingrid Olsdotter
1839-04-30 Frans Oskar Säfstaholm Karl Karlsson Anna Blomberg
1839-05-05 Karl Johan Torsmossestugan Erik Ersson Anna Kajsa Klasdotter
1839-05-08 Ingrid Oppeberga A. Bengtsson Anna Ersdotter
1839-05-05 Anna Säfstaby Lars Jonsson Ingrid Larsdotter
1839-05-12 Ingrid Båsenberga ÖG Jakob Persson Anna Ersdotter
1839-05-15 Kerstin Gropptorp Lars Larsson Kerstin Ersdotter
1839-05-17 Lars Skyttstugan Olof Larsson Anna Simonsdotter
1839-05-18 Olof Fredrik Nedre Vannala Olof From Lisa Olsdotter
1839-05-18 Erik Fredrik Rosenlund Petter Ros Ingrid Jonsdotter
1839-05-21 Per Ålsätter Erik Jonsson Karin Jonsdotter
1839-05-26 Karl Gustav Finninge NerG Olof Nilsson Ingrid Jonsdotter
1839-06-03 Olof Haddelund Olof Ersson Anna Andersdotter
1839-06-04 Erik Västra Vintergatans ST Olof Häll Kerstin Jonsdotter
1839-06-04 Brita Lövåker Kerstin Persdotter
1839-06-06 Olof Skrivna på Gäringe Rote Lars Jonsson Kerstin Andersdotter
1839-06-07 Erik Olofsberg Olof Jonsson Brita Andersdotter
1839-06-06 Petter Ristorp Per Jonsson Brita Ersdotter
1839-06-05 Anna Brita Hushällsstugan Jakobsson Anna Persdotter
1839-06-03 Erik Stora Lundbyskog Olof Olsson Anna Ersdotter
1839-06-11 Lars Johan Stora Brene Johanna Sofia Lindroth
1839-06-14 Erik Ålö Erik Larsson Anna Persdotter
1839-06-15 Lars Brenestugan Erik Ersson Ingrid Larsdotter
1839-06-13 Karl Johan Lundtorp Olof Jonsson Anna Larsdotter
1839-06-19 Erik Säfstaby VG Erik Jonsson Kerstin Olsdotter
1839-06-24 Jonas Hacksta Erik Jonsson Anna Larsdotter
1839-06-21 Anna Skeppmyre Anna Andersdotter
1839-06-23 Per Åby ÖG Per Ersson Kerstin Andersdotter
1839-06-25 Johanna Lilla Ölång Anders Olsson Brita Larsdotter
1839-06-19 Johan Svarttorps ST Lars Svartz Anna Larsdotter
1839-06-29 Klas Gustav Nedre Vannala Anders Persson Anna Klasdotter
1839-06-26 Ingrid Galltorp Olof Ersson Ingrid Persdotter
1839-06-29 Per August Säfstaholm Lars Andersson Anna Maja Ersdotter
1839-06-06 Johan Fredrik Hugo Sköldnäs KG Hans Fredrik Boström Gustava Jakobina Eu Åström
1839-07-02 Ingrid Vikstorp Lars Abrahamsson Brita Persdotter
1839-06-27 Nils Magnus August Övre Vannala Karl Gustav Drake Karolina Lagerstedt
1839-06-30 Lars Ede FG Erik Nilsson Stina Kajsa Persdotter
1839-07-04 Lars Gustav Nydal, Högsjö Anders Persson Stina Larsdotter
1839-07-07 Per Vitan Per Ersson Stina Lotta Jansdotter
1839-07-10 Brita Kikurn Per Gustavsson Anna Persdotter
1839-07-11 Karolina Stengården Lars Petter Jonsson Anna Ersdotter
1839-07-15 Anna Heden Jakob Olsson Anna Larsdotter
1839-07-14 Per Lunda NG Lars Persson Ingrid Jonsdotter
1839-07-16 Kerstin Kåsta UG Lars Ersson Brita Olsdotter
1839-07-15 Per Slängbäcksstugan Lars Persson Brita Olsdotter
1839-07-20 Kerstin Hansjötorp Petter Jonsson Anna Ersdotter
1839-07-22 Karl Wilhelm Säfstaholm Petter Winterros Kerstin Andersdotter
1839-07-23 Kerstin Vittorp (Stavhälla) Erik Larsson Anna Persdotter
1839-07-26 Karl Fredrik Erikslund Erik Mårtensson Huss Maria Johansdotter
1839-07-26 Karl August Eriksdal Albertina Ringholm
1839-07-31 Lars Gustav Morjanå Lars Larsson Maria Lovisa Sundin
1839-08-01 Olof Blacktorp Per Persson Kerstin Larsdotter
1839-08-01 Johanna Finnhult Erik Persson Brita Maja Olsdotter
1839-07-30 Anna Matilda Högsjö Bruk Karl Fredrik Boman Ingrid Annell
1839-08-05 Anders Fredrik Råmperåd Anders Ersson Ulrika Jonsdotter
1839-08-05 Johanna Stockbäckslund Erik Karlsson Anna Brita Andersdotter
1839-08-08 Per Mostugan Per Olsson Brita Persdotter
1839-08-14 Petter Skallbol Kerstin Olsdotter
1839-08-18 Lars Marsjö ÖG Per Olsson Anna Persdotter
1839-08-17 Johanna Albertina Östra Vintergatans ST Karl Johan Winter Brita Maja Jansdotter
1839-08-18 Erik Lundtorp Anders Olsson Ingrid Olsdotter
1839-08-19 Lars Säfstaholm Erik Ersson Ingrid Persdotter
1839-08-20 Erik Gate Olof Olsson Anna Brita Ersdotter
1839-08-19 Kerstin Långängen Erik Larsson Anna Larsdotter
1839-08-22 Anders Sjöstugan, Marsjö Nils Svensson Brita Stina Karlsdotter
1839-08-22 Ingrid Östra Bergalund Lars Andersson Brita Persdotter
1839-08-21 Lars Säfstaby ÖG Erik Larsson Brita Persdotter
1839-08-26 Olof Norrspånga ÖG Jon Olsson Brita Olsdotter
1839-08-27 Ingrid Tegelslagartorp Anders Jonsson Stina Jonsdotter
1839-08-25 Kerstin Gustavsberg Lars Persson Kerstin Olsdotter
1839-08-29 Erik Malmberg ÖG Lars Ersson Kerstin Ersdotter
1839-08-31 Anna Malmberg ÖG Jonas Jonsson Kerstin Ersdotter
1839-09-01 Per Vik ÖG Per Ersson Brita Ersdotter
1839-09-01 Erik Norrspånga ST Erik Sparf Ingrid Persdotter
1839-09-01 Anna Lotta Fredrikslund Karolina Ström
1839-09-03 Olof Sköldnäs ÖG Erik Larsson Kerstin Olsdotter
1839-09-03 Lars Kavlinge Olof Ersson Kerstin Ersdotter
1839-09-04 Per Erik Jonstorp Per Jansson Maja Stina Andersdotter
1839-09-09 Erik Göketorp Gustav Gustavsson Katarina Larsdotter
1839-09-16 Olof Hökhultsberg Olof Ersson Brita Olsdotter
1839-09-24 Josefina Charlotta Sockenbyggningen Johan Erik Ekholm Kristin Charlotta Skenström
1839-09-24 Johanna Sofia Sätratorps ST Olof Blücker Brita Nilsdotter
1839-09-24 Olof Lilla Täppe Olof Karlsson Anna Andersdotter
1839-09-25 Olof Nysätter, Kesätters Rote Jon Jonsson Kerstin Olsdotter
1839-09-28 Anna Äng Erik Ersson Anna Olsdotter
1839-09-25 Anna Gropptorp Per Ersson Brita Jonsdotter
1839-09-26 Erik Stora Sjögetorp Erik Andersson Anna Nilsdotter
1839-09-26 Anna Stina Snåret Erik Larsson Kristina Larsdotter
1839-09-23 Per Åsens ST Erik Ås Ingrid Olsdotter
1839-09-29 Johan Fredrik Svarttorpsstugan Erik Jansson Anna Stina Persdotter
1839-10-02 Brita Norrspånga VG Olof Olsson Anna Jonsdotter
1839-10-04 Maria Matilda Billsbro Bruk Anders Degelberg Anna Greta Gillerström
1839-10-04 Frans Wilhelm Spånga Bruk Johan Lennström Anna Kristina Berggren
1839-10-03 Anna Kajsa Marsjö Såg Karl Jonsson Anna Andersdotter
1839-10-06 Wilhelmina Charlotta Kaplansgården Lars Ersson Brita Persdotter
1839-10-10 Stina Lotta Eriksberg, Viks Rote Erik Larsson Brita Larsdotter
1839-10-10 Karl Alfred Båsenberga VG Karl Gustav Östberg Ulrika Karlsdotter
1839-10-10 Karl Johan Mjälnäs Karl Karlsson Brita Ersdotter
1839-10-11 Ingrid Östra Nytorpsstugan Erik Larsson Anna Larsdotter
1839-10-15 Kerstin Billsbro MG Brita Andersdotter
1839-10-15 Katarina Hävdstugan Klas Persson Karin Persdotter
1839-10-19 Augusta Sofia Mjälnäs Per Jonsson Johanna Klasdotter
1839-10-20 Brita Vretsta VG Lars Ersson Brita Larsdotter
1839-10-31 Karl Johan Högsjö Bruk Lotta Nora Zetterberg
1839-11-01 Olof Vretstalund Olof Olsson Brita Olsdotter
1839-11-01 Per Erik Gäringe HT Lars Gärling Brita Larsdotter
1839-10-31 Karin Sjöstugan, Vad Erik Persson Brita Ersdotter
1839-11-04 Kerstin Lunda MG Ingeborg Olsdotter
1839-11-04 Anna Brita Vannalastugan Olof Ersson Anna Ersdotter
1839-11-03 Erik Dammsberg Lars Ersson Ingrid Larsdotter
1839-11-10 Gustav Erik Ladukärr Maja Brita Söderling
1839-11-13 Anna Katarina Håltorp Olof Olsson Stina Jansdotter
1839-11-14 Gustav Wilhelm Billsbro ÖG Samuel Boström Anna Brita Brandelius
1839-11-12 Stina Kajsa Västra Kåfallsstugan Per Persson Kristina Andersdotter
1839-11-10 Per Lagersberg Per Persson Karin Persdotter
1839-11-10 Lars Johan Hällstugan, Berga Kerstin Persdotter
1839-11-10 Erik Ås Anna Lisa Jonsdotter
1839-10-23 Anna Sofia Skriven på Svarttorps Rote Anna Jonsdotter
1839-11-17 Ingrid Målvik Lars Persson Anna Andersdotter
1839-11-18 Anders Lindåsen Lars Olsson Brita Gustavsdotter
1839-11-18 Erik Johan Finninge ST Petter Lantz Ingrid Persdotter
1839-11-18 Anna Stina Berg, Lunda Erik Ersson Anna Andersdotter
1839-11-22 Per Erik Mattsboda Karl Ersson Anna Ersdotter
1839-11-21 Johan Fredrik Erikstorp, Marsjö Rote Anna Maria Debourg
1839-11-24 Brita Åbylund Jon Persson Brita Larsdotter
1839-11-26 Johan Erik Säfstaby ÖG Anna Brita Olsdotter
1839-11-26 Karolina Krigsberg Per Nilsson Anna Olsdotter
1839-11-30 Johan Erik Högsjö Johan Fredrik Kassman Ulrika Sofia Tolf
1839-11-30 Johanna Sofia Högsjö Johan Fredrik Kassman Ulrika Sofia Tolf
1839-11-30 Karolina Andrietta Högsjö Johan Fredrik Kassman Ulrika Sofia Tolf
1839-12-01 Anna Bromma Lars Olsson Anna Persdotter
1839-12-03 Ingrid Söderspånga NG Olof Larsson Anna Larsdotter
1839-12-05 Kerstin Norrspånga VG Lars Jonsson Kerstin Olsdotter
1839-12-07 Ingrid Marsjö ÖG Erik Larsson Anna Brita Ersdotter
1839-12-08 Brita Ellfalla Erik Persson Anna Persdotter
1839-12-09 Lars Göransborg Anna Maja Jonsdotter
1839-12-08 Anna Maria Övre Vannala Anna Maria Wassberg
1839-12-14 Anna Katarina Stora Målke Lars Larsson Kerstin Persdotter
1839-12-14 Karin Gäringe Olof Persson Brita Larsdotter
1839-12-14 Per Långängen Lars Andersson Kerstin Olsdotter
1839-12-13 Per Erik Gölstugan, Hacksta Anders Lundström Brita Kajsa Mossberg
1839-12-15 Olof Viala FG Lars Larsson Kerstin Andersdotter
1839-12-20 Olof Edetorp Per Olsson Brita Olsdotter
1839-12-19 Kerstin Viala FG Lars Larsson Brita Larsdotter
1839-12-24 Erik Viala SkatteG Lars Mårtensson Kerstin Olsdotter
1839-12-30 Olof Vik ÖG Olof Olsson Anna Andersdotter
1839-12-22 Brita Stenstugan Olof Larsson Anna Nilsdotter
1839-12-29 Ingrid Bresätters ST Per Bok Ingrid Olsdotter
1839-12-27 Anna Augusta Hacksta Karl Fredrik Lindahl Johanna Berger

© 2006. Västra Vingåkers Hembygdsförening / Bo Olson.

Vi har retas du hela veckan att det i dag, 10 Free Running Trainers november är Eatocracy värd dess konstituerande Secret Supper i Atlanta, Georgia, centrerad kring ämnet hur kockarna allt närmare samarbete med lantbrukare siffror i bevarandet och utvecklingen av södra matlagning. Vi varit uppmuntrande du tar din plats i (virtuella) bord, genom att gå med i samtalet och matlagning tillsammans hemma. Och nu är det dags för den stora avslöja. Ring som 2014 Nike Free Run middag bell, Linton! Japp kock Linton Hopkins och de vänliga fjärrkontrollfunktion vid Atlanta Restaurant Eugene avtjänar upp natten biljettpris med en distinkt södra känsla av plats. Inte bara är kock Hopkins presidenten av sydliga Foodways alliansen, är han en två gången James Nike Free Run 2 Herrskor Beard Award nominerade och utsågs till en av Food Wine magazine Nya Chefs 2009. Vi Nike Free Runs 3.0 V2 har alltid varit så imponerad av hans relation med lokala och hantverkare bönder och purveyors visste vi att han var vår kille som, och han bara så gosh darn Darlin de första gästerna börjar anlända och köket blir redo för passerade hors d vi smög tillbaka för några hackor Nike Free 4.0 V2 Running beredning. Kanderad bacon, någon? Chef Hopkins och Eatocracy chefredaktör Kat Kinsman skåla för de lokala bönderna som gjorde måltiden möjligt. äta med munnen full! Don vara blyg, tillade Kinsman. Som folk avsluta sina antipasti, tenderar Chef Hopkins till nötkött kort revbenen för entres. Chef Free 5.0 V3 Running Hopkins visar upp en platta av svamp foraged av en bonde vän på Nike Free Run 2 Skor Indian Ridge. Den svamp serveras med måltiden. Snacka om färsk eatin. Sockerbetor sallad porr. Du kan tacka oss senare. Ovannämnda kort revben få pläterad med Anson Mill grits, logga odlas shiitakes, rödvinssky och babymorötter. Morötterna plockades idag av middag gäst Joe 2015 Free 5.0 V3 Herr Reynolds of Love är kärlek Farm. Vi don vill att det ska vara över! Maple potten de creme, kanderad pumpa, saltade pumpafrön, smör kola och kryddad grädde. Vi mighta bara slickade skärmen. En dessert är aldrig tillräckligt, och det uppriktigt sagt vara oförskämd inte att Free Run 3 2015 prova alla särskilt denna varma sorghum tårta med urlakade citrus och en sorghum sirap tuile. Och som bartenders precisera Eatocracy namn i alla typer av barkeep utstyrsel, är allt vi har att säga alla folks! nästa. Don knackar det til du provat det. Restaurangen är fina middagar med en sydlig inflytande i livsmedel och kryddor. Jag vet. Jag är södra född, Free Run 5.0 Test uppfödd. Vi kan ha södra inspirerad mat än vanliga gamla stekt kyckling, rovor, blackeyed peas majsbröd (med en skiva rå lök och pepparsås förstås) som alla jag älskar beredd på klassiska södra vägen btw. Eugenes ISN vad min mamma Nike Free TR Fit 3 Breathefast för middag och ISN avsedd att vara.
Var finns sötpotatis, collards, havskatt, ostron, okra, ris, rökt kött, etc? Åtminstone Nike Air Max Sverige den korta revbenet är på grits, men serveras med rött vin au jus? Det spelar ingen ens låta bra med grits. November 11, 2010 vid 14:25 Svara kryddpeppar ost kan vara sydligt, men att steka det spelar göra det mer så. Mina uppväxtåren spenderades Nike Air Max TN Rea tittar på mina morföräldrar Nike Air Max Dam Rea laga salat vinäger paj, okra, havskatt, hushpuppies, etc., så, även om jag bodde i New York för en lång tid, mina rötter är väldigt mycket i Kentucky, Tennessee och Georgia. Det spelar egentligen ingen roll hur släktklenod produkterna är eller hur svartaktiga grön säckväv på land skinka beredningen är det som gör det södra. Tro mig, Nike Air Max Herr Svart snälla, när jag säger att jag menar ingen respekt. Om jag kan ta hoppin John, hoe kakor och fläsk magen och göra dem smaka mer som provinsiella fransk matlagning än något någon söder om Ohio skulle erkänna att jag Nike Air Max 1 Dam Lila lärde mig aldrig mina förfäder Nike Air Max Thea Sverige recept och stilar, är min gissning att kockarna ut att imponera kan ta mycket Södra ingredienser och göra dem till något helt annat, också. När allt, inlagda persikor och kycklinglever blir kinesiska med några enkla krydda förändringar.Medan en svart ogenomskinlig är ett säkert alternativ, dess också förutsägbar och lite tråkig. En färgad tight gör ett uttalande, men tyvärr kan få dig att se ut som du är på väg till en fancy dress party. Det finns dock en stram (i tid hedrad tradition av mode skåpet, Nike Air Max 90 Dam Rea kommer denna kolumn alltid hänvisa till kläder i singularis) som lägger Va Va Voom till din vintergarderob med minimal effortintroducing Grey Wool Tight. Som en favorit grå märgel T-shirt, glider GWT sömlöst i någon garderob. Det mjukar en LBD, värmer upp en te klänning och ser fantastiskt med den här säsongens vin toner. Att inte tala om uppsjö av Billig Nike Air Max 95 Herr skor det komplimanger; Conker Chelsea stövlar och marinen sammet tofflor för att nämna några. Det finns två punkter att notera vid köp av GWT. Den första är att köpa en stor storlek och dra linn hög.